سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تشکیل کمیته 3 جانبه برای توزیع آگهی‌های ثبتی در نشریات محلی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کمیته 3 جانبه برای توزیع آگهی‌های ثبتی در نشریات محلی مازندران

علی شادمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار داشت: اعتقاد ما بر حل مشکلات اهالی رسانه در مازندران است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که مشکلات خبرنگاران و مدیران مسئول در مازندران کاهش یابد، افزود: مسئله ساماندهی آگهی‌های ثبتی یکی از دغدغه‌های نشریات محلی مازندران است که در راستای رفع این مشکل، اقداماتی صورت گرفت.

شادمان با اشاره به اینکه بعد از نشست مشترکی که به اتفاق معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اصحاب رسانه داشتیم، بر آن شدیم تا مشکلات اهالی رسانه را به صورت ریشه‌ای رفع کنیم، ادامه داد: به همین منظور هشت هفته پی در پی است که یکشنبه‌های ما به نشست مشترک با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات، مسئولان اداره کل ارشاد مازندران و همچنین هر یک از دستگاه‌های مرتبط، تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در نشست این هفته، مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران به عنوان مهمان دعوت شده بود و توزیع عادلانه آگهی‌های ثبتی در نشریات استانی مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: فراهم شدن ساز و کار قانونی و نظارت دقیق می‌تواند راهگشای این مسئله باشد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران درباره مصوبات این نشست اظهار داشت: نشریات در صورتی حق درج آگهی‌های ثبتی را دارند که این آگهی‌ها را از طرف کارشناسان ادارات ارشاد دریافت کرده باشند.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و خانه مطبوعات استان به نحوی عمل کنند که سهمیه آگهی به صورت عادلانه بین تمام نشریات محلی توزیع شود، افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک شهرستان‌ها هم برای حصول اطمینان از درج آگهی در نشریه، اصل نشریه را پذیرش کرده و از قبول هرگونه آگهی که به صورت لایی در جراید به چاپ رسیده باشد، خودداری کنند.

شادمان خاطرنشان کرد: سیستم بازرسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل ثبت اسناد و املاک و خانه مطبوعات مازندران با تلاش و تعامل یکدیگر و نظارت همه جانبه بر حسن اجرای این مصوبه‌ها نظارت کرده و همچنین برای تحقق این مسئله، کمیته سه جانبه متشکل از ارشاد، اداره ثبت و خانه مطبوعات، نسبت به توزیع و چاپ آگهی‌ها اقدام کنند و مسئولیت این کمیته هم بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم روز خبرنگار خبر داد و افزود: این موضوع در دست بررسی است و بعد از حصول نتیجه به اطلاع اهالی رسانه گزارش می‌شود.