جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

تشکیل کمیته 10 گانه ستاد تسهیل سفر در ساری/نمایشگاه گل و گیاه شهری ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کمیته 10 گانه ستاد تسهیل سفر در ساری/نمایشگاه گل و گیاه شهری ایجاد شود

فرماندار ساری با بیان اینکه کمیته‌های 10 گانه در ستاد تسهیل سفر این شهرستان تشکیل شده است، گفت: نمایشگاه‌های گل و گیاه در حوزه شهری ایجاد شود.

تشکیل کمیته 10 گانه ستاد تسهیل سفر در ساری/نمایشگاه گل و گیاه شهری ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفر این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مطالبه‌محوری انسان‌ها برای این است تا خودمان را تا حد استاندارد برسانیم.

وی با بیان اینکه در طول سال در شهر ساری در بخش‌های مختلف مشارکت‌های فعالانه وجود داشته است، افزود: 10 کمیته برای ستاد تسهیل سفر در ساری پیش‌بینی شده است و دستگاه‌ها براساس شرح وظایف ادارات تقسیم شده‌اند.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه شرح وظایف طبق روال معمول به کمیته‌ها ابلاغ می‌شود، خاطرنشان کرد: کمیته اسکان، خدمات، برنامه‌ریزی، بهداشت، تنظیم بازار از کمیته‌های ستاد تسهیل است.

حسین‌زادگان با بیان اینکه ستاد تسهیل سفر باید دائمی شود و به صورت دائمی شکل گیرد، بیان کرد: نمایندگانی از بخش خصوصی در ستاد تسهیل سفر برای بیان مشکلات و مسائل این بخش حضور داشته باشند.

وی با اظهار اینکه بخش زیادی از عقب افتادگی فرهنگی و علمی است و باید به حد استاندارد برسد، ادامه داد: نمی‌توان امری را به انحصار مجموعه‌ای در آوریم و باید رقابت ایجاد شود.

حسین‌زادگان با بیان اینکه کمیته حمل و نقل و راهداری باید در حوزه برون‌شهری ورود پیدا کند، عنوان کرد: تجمیع کمپ‌ها مانند هلال احمر و... در ورودی شهرها صورت گیرد می‌توان برنامه‌هایی را در آنها اجرا کرد.

وی به اسکان جامعه فرهنگیان در بخش آموزش‌ و پرورش اشاره کرد و افزود: امکان بستر‌های لازم برای بازار و نمایشگاه‌های دائمی ایجاد شود.

*موانع سرمایه‌گذاری در سواحل ساری برطرف می‌شود

فرماندار ساری با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مجتمع نیاوران این شهرستان، اظهار کرد: باید در بحث برند‌سازی محصولات غذایی و صنایع‌دستی در ساری ورود پیدا کنیم.

حسین‌زادگان با اشاره به آزادسازی ساحل بیان کرد: 60 متر از حریم ساحل قابل تملک برای فردی نیست اما قابل واگذاری است و طرح جامع داده شده و به‌دنبال رفع موانع قانونی برای ورود سرمایه‌گذار هستیم.

وی افزود: ساخت و ساز در ساحل با سازه‌های سبک انجام می‌شود و پرورش ماهی در قفس، ایجاد اسکله، کشتی و... از دیگر برنامه‌ها در ساحل است.

فرماندار ساری ادامه داد: در ایام نوروز باید فضای مفرح و شادی با حفظ ارزش‌ها که مورد پسند مردم است، ایجاد شود.

*لزوم استفاده از ظرفیت‌های ساری‌گردی در ایام نوروز

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: ساری‌گردی، شهرستان‌گردی و ظرفیت‌هایی که در خارج از شهر هم تعریف شده‌اند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بعضی از نمایشگاه‌های گل و گیاه در حوزه شهری ایجاد شود، بیان کرد: کمیته حمل‌و‌نقل تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا مشکلات کمتری در این زمینه داشته باشیم.

حسین‌زادگان با بیان اینکه ظرفیت‌هایی که در بخش خصوصی وجود دارد ارائه شود، گفت: بحث ساماندهی خانه مسافر مطرح شده است و سرانه تخت اقامت در شهرستان هم می‌تواند افزایش پیدا کند.