رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تشکیل کارگروه اکرام شرق مازندران در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کارگروه اکرام شرق مازندران در نکا

  سیدموسی عمادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: طرح اکرام ایتام از طرح‌های مهم و اولویت‌دار کمیته امداد است که دراین راستا با تمام توان و بهره‌مندی از نیروهای فعال وارد شده‌ایم.

وی ادامه داد: یتیم‌نوازی از جمله مسائلی است که در اسلام سفارش فراوان شده است و بر همین اساس نیز با بهره‌مندی از کارشناسان مجرب در این امر وارد شده و رویکرد اسلامی دینی را در این مسئله رعایت می‌کنیم.

عمادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان نکا دارای 308 یتیم است که یک هزار و 357 حامی سرپرستی این تعداد از ایتام را بر عهده دارند.

مدیر کمیته امداد نکا با اشاره به تشکیل کارگروه اکرام شرق مازندران در نکا یادآور شد: این اداره درصدد گسترش شبکه حامیان ایتام زیرپوشش است و در این راستا با تمام توان وارد شده تا حامیان بیشتری جذب شوند و در جهت رفع مشکلات ایتام گام‌های مثبتی برداشته شود.

عمادی گفت: نگهداشت حامی و حامی‌یابی از برنامه‌های مهم ماست که در این راستا و با توجه به تقاضای خیران مبنی بر اعلام شماره حساب سیبا مقرر شد تا شماره حساب‌ها کنترل شود و در اختیار حامیان قرار گیرد تا مشکلی در نقل و انتقال وجود نداشته و در هر زمان از شبانه‌روز از طریق عابربانک مبلغ خود را واریز کنند.

وی افزود:  با توجه به اینکه برخی از حامیان درصدد دیدار با یتیمان مورد سرپرستی بودند، اکنون محدودیت دیدار برداشته شده و با حضور رئیس یا معاون امداد حامیان می توانند با یتیمان در سرپرستی خود و خانواده دیدار کنند.

مدیر کمیته امداد نکا بیان داشت: با توجه به اینکه نیروهای طرح اکرام ما از نیروهای قراردادی و ساعتی هستند که باید در این نیروها انگیزه ایجاد شود تا با ارائه مناسب ملزومات اداری و افزایش انگیزه در این نیروها در افزایش بهره‌وری و حامی‌یابی تلاش شود.

عمادی گفت: یک هزار و 357 حامی در نکا، ماهانه کمک‌های خود را به حساب ایتام واریز می‌کنند که میانگین دریافتی هر یتیم در نکا ماهانه 60 هزار تومان است.