سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تشکیل کارگروه ارتقای وضعیت امور اجتماعی و سلامت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کارگروه ارتقای وضعیت امور اجتماعی و سلامت در مازندران

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران از تشکیل کارگروه ارتقاء وضعیت امور اجتماعی، فرهنگ و سلامت در استان خبر داد.

تشکیل کارگروه ارتقای وضعیت امور اجتماعی و سلامت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، سعید میرزاپور اظهار کرد: به منظور اجرایی شدن سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و عرصه‌های ناکارآمد، کارگروه ارتقاء وضعیت امور اجتماعی، فرهنگ و سلامت استان برگزار شد.

وی افزود: کارگروه ارتقاء امور اجتماعی، فرهنگ و سلامت به همراه کارگروه‌های ساماندهی کالبدی، زیرساختی، میراث فرهنگی و ارتقاء اقتصادی، مشارکت‌های مردمی، تسهیلات و حقوقی، پیش‌نگری، پیشگیری از گسترش محله‌های ناکارآمد شهری و همچنین تأمین منابع مالی، درآمدها و تجهیز منابع جز کارگروه‌های زیرمجموعه ستاد استانی پایدار شهری است که پیش‌بینی می‌شود به‌عنوان مجموعه‌ای از نهادهای دخیل در حوزه بازآفرینی، اثرات سازنده‌ای در تقویت فعالیت‌ها و شناسایی درست و هدف‌گذاری مناسب داشته باشد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری راه و شهرسازی مازندران از سند ملی راهبردی به‌عنوان یک سیاست قابل توجه در مجموعه وزارت راه و شهرسازی یاد کرد و ادامه داد: این سند پهنه‌های نابسامان شهری (بافت‌های فرسوده)، محدوده تاریخی، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و روستاهایی که داخل محدوده قانونی شهرها قرار گرفته‌اند و مناطقی با کاربری‌های ناهمگون را شامل می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: با توجه به اینکه پنج شهر ساری، آمل، بابل، قائم‌شهر و نکا دارای طرح‌های مصوب سکونت‌گاه‌های غیررسمی با مساحت حدود یک‌هزار و 200 هکتار (محلات هدف) هستند و محدوده‌های دیگری هم به‌عنوان محلات نابه‌سامان و فرودست در شهرهای استان شناسایی شده‌اند که دارای مشکلات کالبدی، زیرساختی و از همه مهم‌تر فرهنگی و اجتماعی و... هستند.

میرزاپور تصریح کرد: تشکیل این کارگروه‌ها سبب وحدت رویه و نگاه ویژه مدیران استانی و حتی شهرستانی به‌منظور کاهش مشکلات و معضلات می‌شود.

وی توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مشارکت مردمی را از مهم‌ترین اهداف کارگروه‌های پنج‌گانه زیرمجموعه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری عنوان کرد و خواستار اتفاق‌نظر بین دستگاه‌های متولی و مدیران شهری به‌منظور اجرای سیاست‌ها شد.

به گزارش فارس، در این نشست مقرر شد تا موارد پیشنهادی مرتبط با شیوه‌نامه اجرایی کارگروه در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد و همچنین اعضای عضو به بررسی مشکلات اجتماعی، فرهنگی و... محلات هدف پرداخته‌اند و در نهایت برای ارتقا، فرهنگی، اجتماعی و... محلات نابسامان شهرهای استان تصمیماتی گرفته شد.