جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

تشکیل پرونده برای 30 زمینخوار - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل پرونده برای 30 زمینخوار

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مسعود جعفری نسب در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در سالن  کنفرانس فرماندهی نیروی انتظامی  مازندران در ساری  برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: در تمام موضوعاتی که رسانه ها با نیروی انتظامی همکاری داشته اند نتایج خوبی به دست آمده است.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: نیروی انتظامی مازندران به کمک نهادهای اجتماعی و فرهنگی، رسانه های استان و طرح و برنامه ریزی حساب شده توانسته جو آرام، شاد و پویایی را بر استان حاکم کند.

وی با اشاره به اینکه کار نیروی انتظامی با همکاری رسانه ها تکمیل می شود گفت: امروز با حرکتهای خوبی که انجام شده و اطلاع رسانی دقیق، تمامی کارهایی که برای مردم انجام شده توانسته زنگ خطری برای سارقان و تبهکاران استان باشد.

جعفری نسب با بیان اینکه خبرنگاران برای افزایش امنیت جامعه همیشه در کنار پلیس هستند خاطرنشان کرد: مفهوم ایران مردم هستند که با چتر امنیتی از فضای ایجاد شده استفاده می کنند.

وی تصریح کرد:این تعاملات باعث شده که در 99 درصد از مردم، احساس شادی و شعف ایجاد شود و عرصه بر اراذل و اوباش تنگ شود.

رئیس پلیس مازندران گفت: چنین فضا و اقداماتی امنیتی، جز آرامش مردم چیز دیگری ندارد و بدین ترتیب خانواده ها محافظت می شوند و ما جان، مال و ذهنمان را در راه خدمت مخلصانه به مردم می گذاریم و همان کارهای قبلی باید به شدت دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سرقتهای استان را سرقتهای خرد تشکیل می دهد افزود: قرارگاه ویژه ای برای این سرقتها تشکیل شده که 16 درصد کاهش سرقت و 80 درصد هم کشف سرقت داشته ایم.

جعفری نسب با بیان این که 4/1 جرائم در مرکز استان اتفاق می افتد افزود: هدف گذاری جدید در کمیته مقابله با  جرائم انجام شده است که درآن، همه را پای کار می آوریم.

وی بیان کرد: برای قاچاقچیان مواد مخدر استان که تعداد آنها حدود 100 نفر است در حال تشکیل پرونده هستیم تا بدین ترتیب تفاوت بین قاچاق فروش و مصرف کننده مشخص شود.

جعفری نسب  تاکید کرد: کار دیگری که در حوزه عملیاتی باید دنبال شود مبارزه با زمین خواری است که در این زمینه 20 الی 30 نفر به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه ساخت و ساز بی رویه استان را درگیر خودش کرده، گفت: در شورای حفظ بیت المال این حوزه ها سروسامان می گیرد.

فرمانده انتظامی استان گفت: طرحهایی که در سواحل اتفاق می افتد نسبت به سال قبل یک درجه بهتر شده و سواحل استان یک پایگاه اجتماعی است که دستگاههای اجتماعی نیز باید خدمات مربوط به آن را ارائه دهند و پلیس در کنار آنها باشد.

وی با اشاره به اینکه 99درصد از مردمی که در سواحل حضور دارند در عرف اجتماعی هم همانگونه هستند گفت: با همکاری خود مردم می توانیم به جایی برسیم که ساحل برای مردم جای امنی باشد.

جعفری نسب تاکید کرد: در بحث تعالی رفتار پلیس 12 کلانتری به صورت بسیار عالی مبلمان شده اند و 44 کلانتری در حال مبلمان شدن است.

فرمانده انتظامی مازندران با تاکید بر اینکه آداب پلیسی باید رعایت شود گفت: به دنبال این هستیم که ادبیات رفتاری به گونه ای باشد که خدمات پلیس به دل مردم بنشیند و درهمین راستا استانداردهایی را تعریف کرده ایم.

جعفری نسب از ایجاد تشکیلات پلیس افتخاری خبر داد و گفت: دستورالعملهای خوبی داده شده که برای استان هزارنفر سهمیه درنظر گرفته شده است که در دوسطح 1و2 بنابر میزان همکاری درجه بندی می شود.

وی با اشاره به حقوق شهروندی که متعلق به همه انسانهای دنیا می باشد گفت: این موضوع در قانون کاملا تدوین شده که رفتار مردم با پلیس و پلیس با مردم را دربرمی گیرد و تلاش ما در این است که ارتباط بین مردم و پرسنل را بهبود بخشیم.

وی دربخشی دیگر تاکید کرد که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فرهنگ شود مشکلات موجود در اجتماع نیز کاهش خواهد یافت.