جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تشکیل شورای پیشگیری از طلاق و ترغیب ازدواج در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل شورای پیشگیری از طلاق و ترغیب ازدواج در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، علی رجبی‌وندچالی ر نشست شورای هماهنگی ثبت ‌احوال این شهرستان که در فرمانداری ویژه آمل برپا شد، تصریح کرد: نباید ثبت احوال به عنوان یک نهاد و دستگاه برای صدور شناسنامه در بین مردم شناخته شود.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به اینکه آمار وقایع حیاتی و بسیاری از خدمات دیگر در این نهاد برای خدمت‌رسانی به مردم انجام می‌شود، بیان کرد: باید خدمات متعدد این دستگاه به مردم شناسانده شود.

رجبی با اشاره به آمار زیاد طلاق در شهرستان آمل با بیان اینکه این آمار برای این شهرستان مطلوب نیست، گفت: طلاق یکی از مواردی است که افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی را به همراه دارد.

این مسئول در مورد کاهش آمار ازدواج در این شهرستان، متذکر شد: ثبت آمار ازدواج در این شهرستان با کاهش حدود 10 درصدی روبه‌روست که می‌تواند نگرانی‌هایی را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران خواستار تشکیل شورای پیشگیری از طلاق و ترغیب به امر ازدواج در آمل شد.

وی با اعلام اینکه شورای پیشگیری از افزایش طلاق و ترغیب به ازدواج بین جوانان در شهرستان آمل تشکیل شود، خاطرنشان کرد: اداره ثبت احوال در مازندران می‌تواند دستگاه کمک‌رسان به ادارات و نهادها باشد.

رجبی در مورد ارائه کارت هوشمند در دولت الکترونیک، ابراز داشت: صدور و استفاده از این کارت اهمیت زیادی در دولت دارد به طوری که در دولت الکترونیک، امضا الکترونیک و هوشمند بسیار مهم تلقی می‌شود.

وی سازمان ثبت احوال را نهادی حاکمیتی دانست و ادامه داد: باید همه نهادهای دولتی در امر کاهش طلاق و افزایش ازدواج دست به دست هم داده و یاری‌رسان ما باشند.

رجبی در مورد بازسازی و تجهیز ساختمان قدیمی اداره ثبت احوال آمل، بیان داشت: این عملیات عمرانی نیازمند اعتبارات لازم و بودجه تملک دارایی ملی است.

{jcomments off}