جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تشکیل شورای راهبردی گردشگری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل شورای راهبردی گردشگری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی احسانی صبح امروز در نشست خبری نخستین کنفرانس گردشگری سلامت در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران، اظهار داشت: نگاه‌ها به صنعت گردشگری در استان به صنعت نوین گردشگری تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه گردشگری سلامت می‌تواند در توسعه استان موثر باشد، گفت: می‌خواهیم شرایط اقتصادی در استان با شرایطی که در برگزاری این کنفرانس ایجاد کردیم به صنعت پایدار دست یابیم چراکه اگر شاخه‌ای از اقتصاد پایدار باشد در درازمدت هم سطح رفاه مردم پایدار می شود و شکننده نخواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: فرودگاه‌های مازندران شدت پرواز ندارند که تاثیر اقتصادی داشته باشند و با برگزاری این کنفرانس در بخش توسعه فرودگاه‌ها ورود پیدا کردیم که کمکی به ما در دیگر حوزه‌های زیرساختی است.

احسانی با اشاره به اینکه باید این صنعت را در استان جدی بگیریم، ادامه داد: گردشگری سلامت سبب می‌شود تا از کنار بعضی موضوعات مثل آلودگی دریا به سادگی رد نشویم.

وی با بیان اینکه گردشگری به ضریب اشتغال کمک می‌کند، گفت: در کنار برگزاری این کنفرانس، رشد بخش اقتصادی را هم مورد نظر داریم.

احسانی با بیان اینکه به بهانه این کنفرانس، فرودگاه را ارتقا می‌دهیم، تصریح کرد: در زیرساخت‌های دولتی ضعیف هستیم و باید زیرساخت‌های دولتی را توسعه دهیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با اشاره به اینکه  شورای راهبردی در استان برای گردشگری تشکیل می‌دهیم، افزود: اگر انتقال پیام ما در گردشگری نامناسب باشد هزینه‌های آن را استان باید بپردازد.