جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز مازندران

فرماندار ساری گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز مازندران به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.

تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، احمد حسین‌زادگان در نشست اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: الزامات مورد نظر مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی شامل اقدامات بلندمدت و اقدامات کوتاه مدت است.

وی با بیان اینکه بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی با حفظ عدالت اجتماعی، توانایی بر عوامل تهدیدساز، رویکرد جهادی، مردم محوری و ... از مؤلفه‌های مورد نظر رهبری در اقتصاد مقاومتی است، افزود: کاهش وابستگی به نفت، اصلاح الگوی مصرف و دانش محوری هم از دیگر مسائلی است که رهبری در اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید دارند.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه زنده کردن تولید داخلی و احیای بخش‌های اقتصادی در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را در مرکز استان تشکیل دادیم.


وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، بر اقدام و عمل است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری، آسیبی را در کشور شناسایی کردند و آن هم عملی است که باید در کنار حرف و شعار قرار گیرد.


حسین‌زادگان با اشاره به اینکه نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری، شعار نیست، ادامه داد: رهبری در حوزه‌های مختلف مدیریتی کشور فعالیت کرده‌اند و به مسائل متعدد اشراف دارند.


وی با بیان اینکه اولویت نخست ما در اقتصاد مقاومتی، اجرا است، خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد، تبعیض و بی‌عدالتی، افزایش بهره‌وری و ... از مصادیق اجرایی در اقتصاد مقاومتی است.


فرماندار مرکز استان با اشاره به اینکه براساس شرح وظایفی که داریم با رویکرد تاکیدی اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی با اولویت توسعه اقتصادی باید کار کنیم، اظهار کرد: از اسناد بالادستی غنی برخورداریم و فقط این اسناد باید به‌هنگام شوند.

در این نشست رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصادی نشان می‌دهد بیشترین مشکلات ما در حوزه اقتصادی بوده و بیشتر از مشکلات سیاسی است هرچند که مشکلات سیاسی با تدبیر رهبری و دولت یازدهم، به جای خوبی رسیده است.

عبدالله مهاجر افزود: اگر مشکلات را نبینیم راه درمان را هم پیدا نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه چرا این همه عقب‌ماندگی در حوزه اقتصادی داشتیم که تاکید رهبری بر اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی باشد، گفت: با جلسه درمانی نمی‌توان راه پیش برد و باید در حوزه اقدام و عمل وارد شویم.


وی با بیان اینکه قصوراتی در کار داشتیم که نتوانستیم به توفیقات دست یابیم، تصریح کرد: صادرات محقق نمی‌شود مگر اینکه موانع صادرات برطرف شود، صادرات محوری از مسیرهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

همچنین معاون دادستان ساری در این نشست اظهار کرد: اغلب واحدهای صنعتی شهرستان در تعطیلی است و افراد تسهیلات دریافت کردند در حالی که کارگران این واحدها امروز بیکار هستند.

احمدزاده با بیان اینکه نشست‌های اقتصاد مقاومتی باید خروجی کار داشته باشد، افزود: مردم باید عملکرد این جلسات را لمس کنند.


وی با اشاره به اینکه از موازی‌کاری باید جلوگیری کرد، گفت: واحدهای غیرفعال شناسی شده و در این زمینه باید آسیب‌شناسی صورت گیرد.