رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تشکیل تعاونی ها و کارگاه های کوچک،راه حل مشکل بیکاری تحصیلکردگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل تعاونی ها و کارگاه های کوچک،راه حل مشکل بیکاری تحصیلکردگان است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ احمدعلی مقیمی ˈ روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای مهدیرجه از توابع شهرستان گلوگاه اظهار کرد : دولت نگاه ویژه ای به تخصیص اعتبار برای اشتغال جوانان دارد و باید جوانان را به سمت تشکیل این گونه تعاونی ها و کارگاه ها هدایت کرد .

وی بیان کرد : مردم به خصوص جوانان تحصیلکرده که به دنبال اشتغال هستند ، نحوه استفاده صحیح از تسهیلات ارائه شده از سوی دولت را نمی دانند که در صورت ارائه آموزش های لازم ، شاهد ایجاد فرصضت های شغلی متعدد برای جوانان خواهیم بود .

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود : درب ورود به ادارات دولتی برای جوانان بسته است و دولت به دلیل نداشتن ظرفیت خالی در ادارات دولتی ، قادر به جذب نیروهای جدید نیست .

مقیمی ادمه داد : توسعه روستاها در گرو سه عامل مهم و تاثیر گذار نیروی انسانی کارآمد ، دانش فنی و سرمایه است که این سه عامل در روستاهای منطقه وجود دارد.

وی به بودجه 48 میلیارد ریالی شهرستان گلوگاه در سال 92 اشاره کرد و گفت : از این مقدار بودجه تاکنون فقط حدود 8 میلیارد ریال اختصاص یافت که توزیع این مبلغ در بین شهر گلوگاه و 26 روستای این شهرستان بسیار سخت و مشکل است .

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : با محدودیت در جذب اعتبارات مواجه هستیم اما تلاش می کنیم با رایزنی های مختلف، بودجه های ملی را جذب کنیم تا طرح های نیمه تمام و مورد نیاز مناطق مختلف شهرستان در زودترین زمان ممکن تکمیل و به بهره برداری برسند.

در این جلسه همچنین مشکلات عضو شورای روستای مهدیرجه گفت : نداشتن منبع درآمدی ، بزرگترین مشکل این روستا برای تکمیل طرح های عمرانی و زیرساختی است .

ˈ حسین عموزاد ˈ اظهار کرد : نبود درآمد مناسب موجب فراهم نشدن اصلی ترین نیازهای مردم این روستا مانند راه دسترسی مناسب در کوچه و خیابان های این روستا است .

وی بیان کرد : شورای روستای مهدیرجه اجرای 40 طرح کوچک و بزرگ را در دست ساخت دارد که تکمیل این طرح ها ، نیازمند بودجه و اعتباری فراتر از اعتبارات شورای روستا است .