رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

تشخیص 300 نوع سم در آزمایشگاه امنیت غذایی مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشخیص 300 نوع سم در آزمایشگاه امنیت غذایی مازندران

تشخیص 300 نوع سم در آزمایشگاه امنیت غذایی مازندران


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 300 نوع سم مصرفی در آزمایشگاه کارگروه امنیت غذایی مازندران قابل تشخیص است.

تشخیص 300 نوع سم در آزمایشگاه امنیت غذایی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، قاسم جان‌بابایی پیش‌ از ظهر امروز در گردهمایی تبیین شعار روز جهانی بهداشت «ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا سفره» در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: رعایت نکردن امنیت غذایی می‌تواند هزینه‌های زیادی در آینده برای مردم و جامعه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران شایع‌ترین علت مرگ و میر را بیماری‌های قلبی و عروقی دانست و بیان داشت: سرطان نیز یکی از بیماری‌های پنهان در انسان بوده که 50 درصد آن قابل درمان است.

جان‌بابایی نقش تغذیه در سلامت زندگی انسان را بسیار اثرگذار و مهم دانست و افزود: امنیت غذایی از مزرعه تا سفره و حتی تا رسیدن به سلول‎های بدن نیز باید رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته کارگروه امنیت غذایی با حضور استاندار مازندران و با جلسات متعدد برگزار شد، ادامه داد: برگزاری این جلسه به ریاست استاندار مازندران در سال جاری تداوم خواهد داشت.

این مسئول با بیان اینکه غلات، برنج، روغن، گوشت‌های سفید و قرمز از جمله موارد رسیدگی و نظارتی کارگروه امنیت غذایی استان مازندران بود، افزود: سال گذشته نظارت خوبی بر برنج‌های وارداتی و روغن‌های پالم در استان شد.

جان‌بابایی با بیان اینکه در بسیاری از موارد آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ورود پیدا کرد، اظهار داشت: برنج‌های وارداتی باید شناسه داشته باشند تا نظارت دقیق‌تری از آن‌ها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بر کشتار دام و توزیع آن نظارت دقیقی صورت می‌گیرد، گفت: برنامه‌ریزی منظم‌تر و دقیق‌تری در سال جاری برای این واحدها در نظر گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از چالش‌های امنیت غذایی را مصرف بیش از حد سموم در استان دانست و بیان کرد: کارگروه امنیت غذایی مازندران بر مصرف سموم در استان ورود پیدا کرده و در سال جاری سموم مصرفی ساماندهی می‌شود.

جان‌بابایی به فعالیت آزمایشگاه کارگروه امنیت غذایی استان مازندران اشاره کرد و افزود: 300 نوع از سموم مصرفی در این آزمایشگاه قابل تشخیص است.

وی بر نصب راهنمای مواد غذایی در بسته‌های مواد غذایی تاکید کرد و گفت: مردم باید با آگاهی و آموزش مواد مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند.