سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تسهیل شرایط حضور قدرتمند تجار مازندران در بازارهای بین‌المللی - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیل شرایط حضور قدرتمند تجار مازندران در بازارهای بین‌المللی

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، محمد محمدپور عمران رئیس در نشست مشترک با رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آذربایجان، قزاقستان و الجزایر که با حضور تجار و بازرگانان استان همراه بود، راهکارهای توسعه صادرات مازندران به این کشورها را مورد بررسی قرار داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید بر حل برخی از مسائل و مشکلاتی که حضور تجار و بازرگانان استان را در بازار این کشورها با محدودیت و چالش مواجه می‌سازد، تصریح کرد: باید با تسهیل‌سازی مناسب حضور پایدار، گسترده و قدرتمند تجار و بازرگانان مازندران را در این کشورها فراهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به مهم‌ترین موضوعات این نشست اشاره کرد و گفت: توجه به تجارت مدرن و اجتناب از تجارت سنتی، توجه به اهمیت بسته‌بندی مناسب و برند کالاهای صادراتی در این کشورها، توجه به صادرات فنی مهندسی، همکاری در زمینه‌های گردشگری و تبادل توریسم از مهم‌ترین مباحث این نشست بود.

وی ادامه داد: تبادل هیئت‌های تجاری و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، همکاری بیشتر سفارتخانه‌ها و رایزنان بازرگانی با تجار و بازرگانان و ایجاد پایگاه دانشی در کشورهای هدف برای بهره‌مندی تجار و بازرگانان ایران دیگر موارد مهمی بود که در نشست مشترک با رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای آذربایجان، قزاقستان و الجزایر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمدپور کشش و تمایل بازار این کشورها را به کالاهای حلال به ویژه کالاهای ایرانی را مناسب دانست و صادرکنندگان استان را به حضور مستمر در این بازارها و نمایشگاه‌های این کشورها فرا خواند.