سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تسریع در ساماندهی گلزار شهدای شهر نور - نمایش محتوای خبر

 

 

تسریع در ساماندهی گلزار شهدای شهر نور

فرماندار شهرستان نور با اشاره به طولانی شدن پروژه و رکود ساماندهی گلزار شهدای شهر نور، خواستار تخصیص اعتبار لازم و تسریع در تکمیل آن شد.

تسریع در ساماندهی گلزار شهدای شهر نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، هادی خنجری در جلسه بررسی و پیگیری علت رکود پروژه ساماندهی گلزار شهدای شهر نور که با حضور مدیرکل بنیاد شهید مازندران و مسئولان شهرستانی در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بیشتر مزار و گلزار شهدای شهرستان به ویژه در روستاها نیازمند ساماندهی، مرمت، زیباسازی و رسیدگی است و این امر انتظار خانواده‌های شهدا در بازدیدها از مسئولان است.

وی افزود: از زمان تصدی در فرمانداری نور موضوع ساماندهی گلزار شهدا، یکی از بیشترین مراجعات و پیگیری‌ها بود که ذهن ما را مشغول و دغدغه بزرگی شد و تاکنون نیز اقدام قابل توجهی صورت نگرفت.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: سال‌های زیادی از شروع پروژه می‌گذرد، اگر چه در دوره جدید شورا و شهرداری اقداماتی صورت گرفت اما در حال حاضر پروژه راکد است، چون اعتبارات دولتی بسیار ناچیز و اندک است و شهرداری نیز مضایق مالی فراوان دارد که همین امر سبب عدم پیشرفت کار شده است.

این مسئول بیان داشت: با توجه به اینکه گلزار شهدای شهر در کنار مسجد مهم و محوری جامع شهر نور واقع شده و همین امر سبب شده تا بیشتر برنامه‌های رسمی و محوری مذهبی و مناسبتی در این مکان برگزار شود و از طرفی حضور مسئولان استانی و کشوری در شهرستان و گلزار شهدا، بر اهمیت موضوع از نظر جایگاه، مکان و... افزوده است، بنابراین با اهم و مهم کردن باید به تسریع در تکمیل این پروژه کمک کرد و اعتبار لازم و مورد نیاز تخصیص داد.

خنجری از اختصاص 100 میلیون تومان اعتبار در سال‌جاری به این پروژه خبر داد و گفت: این مبلغ بخشی از هزینه باقی‌ مانده را تامین می‌کند و اداره‌کل بنیاد شهید باید حمایت لازم را داشته و تکلیف این پروژه روشن شود.

رئیس شورای شهر نور نیز در این جلسه با درخواست تسریع در پروژه ساماندهی گلزار شهدای شهر نور، اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر دوره چهارم یکی از دغدغه اصلی‌شان تکمیل ساماندهی گلزار شهدا بود و مصوبات خوبی هم داشته و اعتبار در حد توان تخصیص داد.

نعمت‌الله یوسفیان با اشاره به مکاتبات و پیگیری برای تخصیص اعتبار از منابع استانی و ملی در این پروژه، گفت: علاوه بر این مزار تعداد زیادی از شهدا در کنار همین مزار و در محوطه حیاط مسجد جامع و نیز تعدادی در زیارت‌ سر نور تدفین شدن که آن‌ها هم نیازمند ساماندهی هستند.