جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تزریق 500 لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهری ساری - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تزریق 500 لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهری ساری

تزریق 500 لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهری ساری


معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: برای تقویت شبکه آبرسانی شهری ساری، ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب به این شبکه تزریق می‌شود.

تزریق 500 لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهری ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری این شهرستان، حمیدرضا جانباز در جلسه بررسی مشکلات آب شرب شهر ساری با اعلام اینکه آب شرب از اساسی‌ترین نیاز زندگی است، اظهار کرد: درصد بهره‌مندی آب شرب روستاهای مازندران از سامانه آبرسانی، از سطح کشور کمتر است.

وی با مشاهده و بازدید از بحران کم‌آبی در مازندران، افزود: در بضاعت وزارت نیرو سعی خواهیم کرد که شاخص بهره‌مندی این استان از آب شرب را به حد کشوری برسانیم.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه اعتبارات محدود اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده آبرسانی عاملی در کندی روند اجرای این طرح‌ها است، خاطرنشان کرد: با وجود تمامی محدودیت‌های مالی و اعتباری و به منظور رفاه حال شهروندان، اقدامات بازسازی و اصلاح شبکه‌های آب پیگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به تامین اعتبارات به‌عنوان بزرگ‌ترین مشکل در اجرای طرح عمرانی در سال گذشته، تصریح کرد: با توجه به وضعیت نامناسب آب و فاضلاب در کشور، تدبیر نمایندگان مجلس در تخصیص 500 میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی به بخش آب روستایی، بخش زیادی از مشکلات را مرتفع می‌کند.

معاون وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات مناسب تا سه سال آینده در کشور، روستاهای بالای 20 خانوار از آب شرب برخوردار باشند. به‌زودی، با تزریق 500 لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهر ساری، مشکل کمبود و افت فشار آب بخش زیادی از این شهر رفع می‌شود.