جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ترنم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ترنم

Loading the player...

ترنم،به تهیه کنندگی حسین احمدی و با هدف تفریحی –سرگرمی ،شنبه تا پنجشنبه از ساعت 18:00 و به مدت 30 دقیقه از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
یکی از مهم ترین ویژگی های فرهنگ عصر معاصر، رسانه ای شدن انواع مختلف هنرهاست که مخاطب را در جریان تازه ترین دستاوردهای هنری روز قرار می دهد. موسیقی، به عنوان یکی از هنرهای هفت گانه، از این قاعده مستثنی نبوده و در سالیان اخیر، فرآیند رسانه ای شدن را با سرعت زیادی طی کرده است. این هنر که همواره عنصری پُرکاربرد در تولیدات رسانه ها و یکی از دغدغه های همیشگی فعالان این حوزه بوده است، امروزه به عنوان هنری روزمره مورد استفاده عموم جامعه قرار گرفته است. به جرئت می توان گفت رسانه مهمترین نقش را در همگانی و همه جایی شدن موسیقی داشته است. علاوه بر این ویژگی، ایدئولوژیک شدن موسیقی، تجاری شدن آن به عنوان کالایی فرهنگی که امکان تولید ثروت را داراست، بصری شدن به کمک ضمیمه کردن تصویر به آن، ارتباط بیشتر با جوانان، و عرفی شدن و مطابقت بیشتر آن با هنجارهای جامعه از جمله دیگر ویژگی هایی است که در موسیقی امروز، به کمک رسانه، ظهور یافته است.
رسانه ملی نیز در سالیان اخیر سهم بسزایی در فرآیند رسانه ای شدن موسیقی ایفا کرده است.
. از همین رو، و با توجه به اینکه موسیقی مازندرانی یکی از اصیل ترین و محبوب ترین موسیقی های فولکلور ایرانی به شمار می آید، به نظر می رسد با پُر کردن خلا همچین برنامه ای در شبکه تبرستان بتوان مردم استان مازندران و حتی دیگر استان ها را بیش از پیش با روح و اصالت موسیقی بومی-محلی مازندران آشنا کرد.
این برنامه برآنست تا با بهره گیری از تمام ظرفیت های موسیقی بومیِ مازندرانی، و همیچنین در کنار آن موسیقی سنتی ایرانی، و موسیقی پاپ بتواند سهم پُر رنگی در جهت بخشیدن به سلیقه موسیقیایی مخاطبان رسانه ملی ایفا کند. به طور حتم، سعی خواهد شد موسیقی های منتخب برای پخش از برنامه، مطابق با شرع، عرف، و هنجارهای تعریف شده در جامعه باشد. 
 

 

سال تولید: 1394

تهیه کننده:حسین احمدی
مجری:محمد محمدخانی
صدابردار:مرتضی کاظمی
کارگردان:فردین بیطرف
منشی صحنه:زینب واثقیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه بسیار خوبیه .... الناز انتظاری ۱۳۹۴/۱۱/۷ ۱۹:۱۰
سلام خسته نباشید موسیقی هایی که در برنامه پخش میشه... امین عماد زاده ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ۱۳:۰۲
با سلام و خسته نباشید دیالوگ مجری کمتر باشه لطفا... سامان شیرزاد ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ ۰۸:۱۳

سامان شیرزاد
با سلام و خسته نباشید دیالوگ مجری کمتر باشه لطفا با پرحرفیاش برنامه رو خسته کننده میکنه
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ ۰۸:۱۳
امین عماد زاده
سلام خسته نباشید موسیقی هایی که در برنامه پخش میشه بسیار بی کیفیت هستند و مجری هم با پرگویی هاش برنامه را خسته کننده میکند با تشکر
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ۱۳:۰۲
الناز انتظاری
برنامه بسیار خوبیه ....
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۷ ۱۹:۱۰