جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ترویج کشت دوم در میان کشاورزان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج کشت دوم در میان کشاورزان مازندرانی

مرتضی امینی‌نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی سال، سطح زیرکشت باقلا در شهرستان با 505 هکتار افزایش نسبت به سال قبل به 2 هزار و 455 هکتار رسیده است.

وی یادآور شد: براساس همین گزارش، تولید محصول باقلا در شهرستان با پیش‌بینی عملکرد 15 تن در هکتار به 36 هزار و 825 تن می‌رسد که نسبت به سال 1391 افزایش بیش از 13هزار تن را نشان می‌دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل بیان کرد: برای توسعه کشت دوم از جمله باقلا علاوه بر برگزاری کلاس‌های ترویجی و آموزشی، خدمات فنی و مشاوره‌ای نیز به بهره‌برداران ارائه شده است.

امینی از به‌کارگیری نیروهای طرح بسیج سازندگی در بخش کشاورزی شهرستان آمل خبر داد و گفت: 30 نفر از نیروهای جوان در سال‌جاری فعالیت خود را در بخش‌های مختلف کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به عنوان طرح بسیج سازندگی آغاز کردند.

وی افزود: جذب و به‌کارگیری نیروهای طرح بسیج سازندگی با هماهنگی و همکاری سپاه ناحیه آمل و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با توجه به نیازهای روحی و روانی جوانان و استفاده از شور و نشاط آنان در امر سازندگی صورت گرفته است.

امینی ابراز داشت: 30 نفر از نیروهای به‌کارگیری شده در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل در دو مرحله 10 روزه با عنوان بسیج سازندگی در بخش‌های مختلف کشاورزی و در مراکز هشت‌گانه به کارگیری می‌شوند.