جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ترویج کتاب خوانی یکی از محورهای مهم توسعه فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج کتاب خوانی یکی از محورهای مهم توسعه فرهنگی است

' علیرضا یونسی' در جلسه هماهنگی برگزاری هفته کتاب خاطر نشان کرد: هر چه در حوزه کتاب هزینه شود، نتایج و ثمرات مطلوب آن به جامعه باز می گردد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، گفت: ترویج کتاب خوانی یکی از محورهای مهم توسعه فرهنگی است و تحقق این مهم اهتمام جدی همه سازمان ها و نهادهای فرهنگی را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی استانداری عاشورا را دانشگاه معرفت و اتصال به حق دانست و ِیاد آور شد: عاشورا علت شکوفایی و ماندگاری اسلام و الگوی آزادگان و زیر بنای امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظلم و بدعت های دینی است که با نور خود همه پلیدی ها را زدود.

یونسی با اشاره به این که علم آموزی و تحصیل فرهنگ در معرفت دینی و ملی ما از جایگاه والایی برخوردار است، خاطر نشان ساخت: در اوج شکوفایی تمدن اسلامی،ارزش کتاب و کتاب خوانی بسیار بالا بود و جویندگان دانش و معرفت و نویسندگان کتب مختلف گرامی داشته می شدند و بر تحصیل علم بسیار تاکید می گردید.

وی با بیان این که با باز شدن درِ هر نمایشگاه کتاب، دری از جهل و نا آگاهی بسته می شود، تصریح نمود: کتاب، عصاره اندیشه ی انسانی ست و به هر میزان یک کتاب سرشار از مبانی معرفتی الهی و انسانی باشد به همان میزان خوانندگان خود را در معنی غرق می کند.

معاون استاندار، با اشاره به این که هر چه در حوزه کتاب هزینه شود، نتایج و ثمرات مطلوب آن به جامعه باز می گردد، اظهار داشت: کتاب، گنجینه فاخر برای جامعه و هفته کتاب به عنوان یک رویداد فرهنگی می تواند موجبات توسعه کتاب خوانی را در اجتماع فراهم آورد.

یونسی با بیان این که در این رویداد فرهنگی همه دستگاه و نهادهای فرهنگی و دستگاه های اجرایی، تشکل های صنفی حوزه نشر و ناشران دولتی و خصوصی و پدید آورندگان و نویسندگان کتاب در راستای گسترش کتاب خوانی به مشارکت و تعامل می پردازند، خواستار هم افزایی و کمک همه نهادها و تشکل های مردم نهاد و موسسات خیریه به برگزاری این رخداد شد.

وی هفته کتاب را فرصت مغتنمی برای انس بیشتر جامعه با کتاب دانست و یاد آور شد: هر جامعه ای که دانا تر باشد با فضیلت تر است و به سمت کمال حرکت می کند.

در این جلسه که برخی مدیران ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی حضور داشتند، اعضاء به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه های خود در این راستا پرداختند.

{jcomments off}