سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ترویج فرهنگ مهدویت لازمه مهدی یاوری است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ مهدویت لازمه مهدی یاوری است

به گزارش خبرنگار مهر، شناخت آسیبها و تلاش برای زدودن شبهات، مبارزه با عرفانهای کاذب و نوظهور، شناخت واقعی امام از جمله بایدهایی است که کارشناسان مذهبی در ایام غیبت بر آن تاکید دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با گرامیداشت سالروز آغاز امامت منجی عالم بشریت، از این عید به عنوان غدیر دوم یاد کرد.

عید امامت غدیر دوم است

حجت الاسلام ناصر شکریان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در عید غدیر دوم و برای شناخت بهتر امام زمان (عج)، باید معرفت را بالا برد و از برخی پیرایه ها و آسیب ها دوری کرد.

وی با اشاره به تشکیل بنیاد مهدویت در استان مازندران یاداورشد: آنچه که در این دوران بسیار حائز اهمیت است، شناخت آسیب ها و شبهاتی است که جامعه را تهدید می کند و باید مسئولان فرهنگی به اتفاق رسانه ها دست به دست هم دهند و آگاهی بخشی در جامعه ایجادد کنند.

حجت الاسلام شکریان یادآورشد: با همکاری بنیاد مهدویت، مسابقه پیامکی برای ترویج فرهنگ مهدویت طراحی ده است، همچنین دوره های آموزشی برای مربیان آموزش و پرورش تشکیل شده است.

لزوم نهادینه شدن فرهنگ مهدویت

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ مهدویت بیان داشت: باید آسیبهای فراوی و شبهاتی که در این دوران جامعه را تهدید می کند بازشناسی شود و برای مقابله با این آسیب ها برنامه ریزی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز، معرفت، محبت و اطلاعات را سه اصل مهم دینداری و دین شناسی برشمرد و با گرامیداشت جشن ولایت و امامت گفت: این جشن های مذهبی نیز به یک فرهنگ تبدیل شده است.

آیت الله نورالله طبرسی، برنامه ریزی موثر برای ترویج فرهنگ مهدویت را ضروری دانست و گفت: دشمنان هجمه های سخت و نرم فراوان برای براندازی اسلام بکار بسته اند و باید هوشیار بود.

وی با اشاره به اینکه هیچ انقلابی بدون نقش جوانان پایدار نیست، اظهار داشت: دشمنان امروز قصد بی هویت کردن جوانان را دارند و برنامه ریزی های گسترده ای در این راه بکار بسته اند.

امام جمعه ساری، عقاید دروغ برای جدا کردن مردم از اصل دین و ظهور عرفانهای کاذب و نوظهور را از جمله آسیب ها برشمرد و گفت: دشمن تلاش دارد تا پرجم شیطانی خود را به اهتزاز درآورد و باید در این راه هوشیار بود.

وی تاکید کرد: شناخت معرفت واقعی امام از جمله شرایط انتظار برای امام عصر (عج) است و دشمن تلاش دارد تا مسلمان را فرودست کند.

اولویت قراردادن امام زمان (عج) در امور زندگی

مدیرعامل بنیاد مهدویت مازندران نیز با تاکید بر اولویت قرار دادن امام زمان (عج) در تمامی برنامه های زندگی بیان داشت: این امر سبب ارادات، ایمان و یقین می شود.

حجت الاسلام محمدرضا نصوری افزود: اگر امام زمان (عج) را اولویت قرار دهیم تمامی امورمان را به گونه ای انجام می دهیم که رضایت امام عصر و خداوند یگانه را به همراه داشت باشد.

وی بالا بردن معرفت و رشد معرفت را یکی از علائم نزدیک شدن به ظهور بیان کرد و گفت: خودسازی اولی شرط رسیدن به معرفت است.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) مازندران ادامه داد: معرفت به امامت باید قلبی و درونی باشد و حد ابتدایی معرفت آن است که ضرورت وجود امام را درک کنیم.

یک کارشناس دینی با تاکید بر شناخت دقیق منجی امام زمان گفت: در این دوره غیبت یا منتظران قبول و یا رد می شوند و باید خود را از پیرایه ها منزه کرد.

حجت الاسلام الهی افزود: بی شک وعده خدا در زمینه ظهور منجی عالم بشریت حق است و باید خود را پیرو واقعی امام زمان قرار داد.

وی اظهار داشت: رعایت حلال و حرام، خودشناسی، همبستگی و اطلاعت از ولایت فقیه، پیرو راه شهدا از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار دارد.

حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز با اظهار اینکه،  مسئله غیبت امام عصر (عج) یک مسئله فوق سری و مهم است، افزود: مهدویت در واقع تفکر ناب اسلام، قران و انبیاء الهی است که باید در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به تلاشهای امام حسن عسگری (ع) برای آماده ساری جامعه برای غیبت منجی عالم بشریت یادآورشد: این امام همام، افکار مردم را برای دوران غیبت مهیا کرده بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت هستیم، بیان داشت: بصیرت افزایی باید در جامعه نهادینه شوند.