جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

ترویج سیره فاطمی از اهداف برپایی سوگواره یاس نبوی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج سیره فاطمی از اهداف برپایی سوگواره یاس نبوی است

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، حضرت فاطمه(س) را حلقه وصل تمام امت به رسالت بزرگ پیامبر اکرم(ص) تا قیامت دانست و بیان داشت: عزاداری سوگواری حضرت فاطمه(س) باید پرشور برگزار شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به ولایت‏‌پذیری حضرت زهرا(س) گفت: آحاد جامعه به‌ویژه نسل جوان و دختران و بانوان جامعه می‏‌توانند درس‏‌های فراوانی از زندگی این بانو گرفته و در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار گیرند.

علیزاده مسئولیت فاطمیون را سنگین برشمرد و افزود: حضرت فاطمه(س) الگوی ائمه(ع) است و مقام و مرتبه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه سیره حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی مناسبی برای همه مردم مسلمان جهان است، افزود: شناسایی و شناساندن سیره حضرت فاطمه(س) در حقیقت ترویج همه خوبی‌های عالم است.

علیزاده مهم‌ترین ویژگی حضرت زهرا(س) را اخلاص در عمل دانست و گفت: در زندگی حضرت زهرا(س) مقایسه مسائل مادی با بالادستان مشاهده نمی‌شود، چرا که مقایسه در مادیات سبب نابودی زندگی افراد می‌شود.

وی فاطمه(س) را نخستین شهیده راه ولایت خواند و خاطرنشان کرد: تلاش حضرت فاطمه(س) برای دفاع از امامت، ولایت و دین بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران پیروی از ولایت را بهترین راه اطاعت از حضرت فاطمه(س) دانست.

علیزاده به اجرای طرح سوگواره یاس نبوی در 222 بقعه و امامزاده مازندران اشاره کرد و بیان داشت: ترویج فضایل و سیره فاطمی، معرفی شخصیت بی‌بدیل حضرت فاطمه زهرا(س) و ترویج خطبه فدکیه به عنوان منشور دفاع از ولایت از جمله اهداف برپایی سوگواره یاس نبوی است.

وی تصریح کرد: شعار اوقاف در سوگواره یاس نبوی همان سخن شیوا و معروف رهبر معظم انقلاب در خصوص فاطمه زهرا(س) است.