جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ترویج سیره زندگانی حضرت زهرا (س) ضامن بقای اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج سیره زندگانی حضرت زهرا (س) ضامن بقای اسلام است

حجت الاسلام ˈ ناصر شکریان ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن ، بر لزوم توجه به همه ابعاد زندگی آن حضرت تاکید کرد و گفت: سیره زندگی فاطمه زهرا (س) به عنوان یک زن نمونه با همه ابعاد وجودی یک انسان کامل باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: فاطمه زهرا (س) نه تنها الگوی زنان بلکه الگوی کامل و تمام نمای همه بشریت است.

شکریان با بیان اینکه حضرت زهرا (س) بانوی نمونه عالم و الگوی همه انسان هاست، ادامه داد: زن در نگاه اسلام دارای کرامت و ارزش والائی بود و از همین رو بالاترین مسوولیت های فردی و اجتماعی نیز بر دوش او نهاده شده است.

وی افزود: حفظ حجاب و حریم عفاف و از سوی دیگر تعلیم و تربیت فرزندان و رسیدگی به امور داخلی خانواده که بالاترین جلوه مدیریت فضای روحانی و معنوی خانواده است بر عهده مادر است و باید به این مقام والا ارج نهاده شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران اظهار داشت: با نگرشی بر اوضاع و وضعیت نگران کننده زن در شرایط کنونی بویژه در جوامع غربی زن به عنوان کالا و ابزاری برای تامین نیازهای مادی محسوب می شود این در حالی است که از جایگاه اصلی خود که والا و ارزشمند است فاصله بسیاری دارد.

وی به نقش بالنده زنان مسلمان در شکل گیری قیام ها و نهضت های آزادیخواهانه در کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: زن مسلمان، مظهر اراده، ایستادگی، عفاف، پاکدامنی و بواقع مطیع و پیرو راستین حضرت فاطمه الزهرا (س) است که در عین حفظ عفت، وظایف اجتماعی و سیاسی خود را نیز به نحو شایسته انجام می دهد.

او با بیان اینکه در طول سه دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران بخوبی نقش بالنده زنان مسلمان ایران اسلامی مشهود و ملموس بوده است، ادامه داد: در شرایط سخت مبارزه با رژیم ستمشاهی و بعد از آن دوران دفاع مقدس چه در اصلی ترین خطوط دفاعی و چه در حمایت و پشتیبانی از رزمندگان در پشت جبهه و نیز اهدای عزیزترین فرزندان خود در راه پاسداری و حراست از انقلاب اسلامی و نیز حضور مقتدرانه در عرصه های علمی و فناوری و پزشکی و دهها جایگاه فاخر اجتماعی همیشه ثابت قدم و فعال ظاهر شدند.

شکریان گفت: تهیه و تولید کتاب با عنوان ˈ دو دوست ˈ پیرامون سبک زندگی اسلامی از منظر مقام معظم رهبری ، تهیه و تولید و توزیع کتاب ˈ نامحرم محرم نیست ˈ ، اجرای برنامه آموزشی ویژه زوج های جوان و برنامه مشاوره دینی ویژه خواهران در 17 شهر استان ، بروز رسانی وبلاگ جمعیت بانوان فعال استان، برگزاری جلسات آموزشی ویژه همسران روحانی در پنج شهر استان از جمله برنامه های هفته زن در مازندران است.

وی همچنین برگزاری گفتمان دینی جوان مدارس ویژه هفته زن و سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در 22 شهرستان ، برگزاری دوره آموزشی مبلغات سنتی در 20 شهر ، برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا (س) در مراکز و موسسات قرآنی ، ارسال پیامک های مناسبت، آذین بندی ادارات و نمایندگی های تبلیغات اسلامی ، نصب بنرهای ولادت حضرت زهرا(س) در شهرهای استان، اعزام مداحان و اعضای هیات های مذهبی استان جهت دیدار با مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های هفته گرامیداشت زن در این استان است.