جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

بخشدار هزارجریب نکا گفت: به دلیل خطر یخ‌زدگی در محورهای مختلف هزارجریب، تردد در محورهای مختلف این منطقه با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

محمد محمدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان نکا اظهار کرد: در طول پنج روز بارش برف در منطقه هزارجریب نکا با تمام و امکانات در صحنه حاضر شدیم و تدابیر مختلف برای بازگشایی جاده‌ها، فراهم کردن زیرساخت‌های مختلف و... انجام شده است.

وی افزود: با توجه به هشدارهای مختلف مبنی بر کاهش شدید دما، برودت هوا و بارش برف و برای کم کردن خسارت‌های ناشی از برف، ستاد بحران از سوی دهیاری‌ها و برخی از شوراهای روستا با عضویت شوراها، دهیاران، فرماندهان بسیج و مردم در دستور کار قرار گرفت و همگی برای این بحران، بسیج شدند.

بخشدار هزارجریب نکا ادامه داد: ستاد بحران منطقه هزارجریب با هدف کاهش خسارت در منطقه بالادست و آماده کردن امکانات خودرویی برای استفاده در مواقع بحران تشکیل شد که در پنج روز گذشته به روستاییان خدمات ارائه شد.

این مسؤول مهمترین خسارت وارد شده را به باغات و مزارع، شبکه آب‌رسانی، دام، جاده و... اعلام کرد و گفت: در حال جمع‌بندی خسارت ایجاد شده از این بارش برف و کاهش شدید دما در بخش هزارجریب نکا هستیم که به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

محمدیان، شرایط جوی فعلی منطقه هزارجریب نکا را مساعد اعلام کرد و افزود: شرایط هوایی مناسبی در مناطق روستایی با طلوع خورشید و تابش نور آفتاب ایجاد شده است اما کاهش دما همچنان در منطقه وجود دارد و جاده‌ها یخبندان و لغزنده است.

وی با اعلام اینکه شهروندان از سفرهای غیرضروری به بخش هزارجریب و مناطق مختلف کوهستانی، خودداری کنند، یادآور شد: برخی از افراد روستایی به دلیل برف در شهر مانده‌اند و اکنون در حال بازگشت به منازل خود هستند که امیدواریم نکات ایمنی را رعایت کنند.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: همراه داشتن امکانات لازم، تجهیزات، لباس گرم، زنجیر چرخ و... از مسائل مهمی برای تردد در محورهای مختلف اصلی و فرعی منطقه هزارجریب است که امیدواریم با رعایت این مسائل، سلامت را برای خود و خانواده تضمین کنند.

این مسؤول اظهار کرد: برخی از افراد ناآشنا با محیط و منطقه کوهستانی با هدف تهیه عکس و فیلم و یا انجام کوهپیمایی، به مناطق کوهستانی می‌آیند که امیدواریم در شرایط فعلی به دلیل یخبندان بودن جاده و لغزندگی و همچنین ناآشنا بودن به محورهای مختلف و جاده‌ها از این سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

محمدیان ادامه داد: براساس گزارش‌های اعلام شده، در سال‌های گذشته برخی از افراد در بعضی از مناطق مازندران به دلیل آشنا نبودن به جغرافیای منطقه در برف و یخبندان گرفتار شدند که با کمک نیروهای امدادی نجات پیدا کردند اما این مسأله در منطقه هزارجریب نکا تاکنون گزارش نشده است.

وی افزود: هم‌اکنون با توقف بارش برف، نیروهای امدادی و راهداری همچنان در مناطق حضور دارند و همچنین از ورود غیرضروری افراد به مناطق جلوگیری می‌شود که این کار به دلیل افزایش سلامت شهروندان و افراد در منطقه انجام می‌شود تا خدای ناکرده دچار خسارت و مشکلات ناشی از آن نشوند.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: احتمال بروز حوادث در روزهای برفی در همه مناطق مختلف کوهستانی وجود دارد که باید با حداقل رساندن ورود به این مناطق، همراه داشتن امکانات و تجهیزات لازم و همکاری با راهداران و نیروهای امدادی، این خطرات و حوادث را به حداقل ممکن برسانیم.