سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

تربیت نیروهای جوان و انقلابی از اهداف اوقاف مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

تربیت نیروهای جوان و انقلابی از اهداف اوقاف مازندران است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: تربیت نیروهای جوان و انقلابی از اهداف اوقاف مازندران است و در این زمینه از نیروهای جوان و متدین بهره‌گیری می‌شود.

تربیت نیروهای جوان و انقلابی از اهداف اوقاف مازندران است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده عصر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: عواید تمامی موقوفات استان وارد سامانه جامع و طبق وقف‌نامه در استان و شهرستان‌ها اجرای نیت می‌شود.

وی تعامل با اوقاف را خدمت به دین، اسلام و اهل بیت دانست و افزود: تعامل و همکاری خوبی بین مجموعه اوقاف گلوگاه وجود دارد و در آینده‌ای نزدیک از مهدی نعمت‌الهی رئیس سابق اداره اوقاف این شهرستان در مسؤولیت‌های بالاتر و حساس‌تر بهره‌گیری می‌کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه در چند سال اخیر روحیه جهادی در مجموعه اوقاف مازندران حاکم است، ادامه داد: کسب رتبه‌های برتر کشور توسط مجموعه اوقاف مازندران نشان دهنده وجود روحیه جهادی و انقلابی در آن است.

علیزاده یکی از اهداف اوقاف مازندران را تربیت نیروهای جوان و انقلابی دانست و اضافه کرد: تلاش داریم از نیروهای جوان و متدین در کارهای مدیریتی بهره‌گیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه انسان در هر جایگاهی قرار می‌گیرد باید ظرفیت آن را داشته باشد و به اهمیت آن جایگاه واقف باشد، افزود: فعالیت در حوزه بقاع متبرکه و موقوفات انگیزه الهی می‌خواهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه در حوزه موقوفات هرچه برنامه‌های فرهنگی انجام می‌شود متعلق به همه است و همه می‌توانند از آن در راستای نظام و اسلام بهره‌گیری کنند، بیان کرد: با نگاه ولایی و مدیریت جهادی می‌توان از همه ظرفیت‌های اوقاف در راه ترویج ارزش‌های دینی، تقویت بنیه فرهنگی و قرآنی مردم به همراه خدمت‌رسانی به آنها استفاده کرد.

علیزاده تصریح کرد: موقوفات از جایگاه خوب فرهنگی برخوردارند و می‌توانند به عنوان قطب فرهنگی و در راستای باورهای دینی مردم فعالیت داشته باشند.

وی بر هوشیاری و بصیرت ملت ایران در توطئه‌های مختلف دشمن تاکید کرد و گفت: اسلام بدون ولایت فقیه، تکفیری و داعشی از آب درمی‌آید و دشمنان با نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زنند.