جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

تربیت نسل‌های متفکر با آداب اسلامی مهم‌ترین رسالت نظام تعلیم و تربیت است - نمایش محتوای خبر

 

 

تربیت نسل‌های متفکر با آداب اسلامی مهم‌ترین رسالت نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه و ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران در آستانه سال تحصیلی 94-93 و بازگشایی مدارس پیام مشترکی ارسال کردند که یک نسخه آن در اختیار دفتر سرپرستی خبرگزاری فارس در مازندران قرار گرفت.

در این پیام آمده است: مهم‌ترین رسالت نظام تعلیم و تربیت به عنوان زیربنای توسعه و تحولات اجتماعی تربیت نسل‌های متفکر، مستقل، پرسش‌گر، خلاق و در عین حال متخلق به آداب و ارزش‌های اسلامی است.

بی‌تردید آموزش و پرورش یکی از اثرگذارترین و فعال‌ترین نهادهای اجتماعی است که جامعه را به سوی سرچشمه‌های اعتلا، پیشرفت و بالندگی رهنمون می‌سازد و در حقیقت ماه مهر در هر سال مطلعِ و مبدا آغازی شورانگیز در فضای جامعه است.

این‌جانبان بازگشایی پرشور و باشکوه مدارس استان را به معلمان فرهیخته، دانش‌آموزان، رهپویان و اولیای گرانقدر دانش‌آموزان تبریک می‌گوییم و امیدواریم فضای مدارس‌مان در سال تحصیلی جدید و در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده به کانون پویایی، نشاط علمی و عرصه‌ای برای تلاش در راستای سازندگی کشور تبدیل شود.

در این روزهای خجسته که ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی گام در راه آینده‌ای بزرگ با چشم‌اندازهای متعالی علم و معنویت نهاده است از معلمان و دانش‌آموزان انتظار می‌رود با اتکال به خداوند سبحان و تاسی از آموزه‌های الهی و پیروی از منویات راهگشای رهبری معظم انقلاب اسلامی فضای مدارس و کلاس‌های علم‌آموزی را با همت و تلاش جهادی خود سرشار از شور و نشاط علمی کنند.

خانواده‌ها، اولیای ارجمند و گرامی دانش‌آموزان که همواره همراه و یاری‌رسان نظام آموزش و پرورش در ارایه خدمات شایسته به فرزندان خود بودند بستر خانه و خانواده را برای دانش‌آموزان در پیمودن این مسیر درخشان و بزرگ تمهید کنند و در اداره امور مدرسه همانند همیشه یاری‌گر معلمان و مدیران باشند.

با قدردانی از تلاش همه خدمتگزاران تعلیم و تربیت، توفیق نظام آموزشی را با کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های تعلیم و تربیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را از آستان حضرت حق مسئلت داریم.