سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ترانزیت خارجی کالا از بندرامیرآباد مازندران 27 درصد بیشتر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ترانزیت خارجی کالا از بندرامیرآباد مازندران 27 درصد بیشتر شد

مدیرگمرک بندر امیرآباد بهشهر گفت : ارزش ارزی ترانزیت خارجی کالا از بندرامیرآباد مازندران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد رشد کرد.

ترانزیت خارجی کالا از بندرامیرآباد مازندران 27 درصد بیشتر شد

امیر جمشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از ابتدای امسال تا پایان ماه مهر افزون بر 86 هزار تن انواع کالای خارجی به ارزش 70 میلیون و 707 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شد.
وی وزن کالاهای خارجی ترانزیت شده از این گمرک را در مدت مشابه سال پیش 50 هزار تن به ارزش55 میلیون و 496 هزار دلار اعلام کرد.
جمشیدی گفت : آمار اظهار نامه های پرشده برای ترانزیت کالاهای خارجی در بندر امیرآباد هم در این مدت نسبت به مدت مشابه سال پیش 64 درصد بیشتر شد.
وی افزود : در این مدت 155 هزار تن کالای داخلی نیز از بندرامیرآباد به ارزش 40 میلیون 90 هزار دلار ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزی 73 درصد افزایش یافت و از لحاظ وزنی و تعداد اظهارنامه ها نیز بیش از 1/4 برابر بیشتر شد.
** کاهش 40 درصدی صادرات و افزایش سه درصدی واردات
مدیرگمرک بندرامیرآباد بهشهر گفت : به دلیل رکود اقتصادی در سال جاری میزان صادرات کالا از این بندر حدود 40 درصد کاهش و واردات نیز در همین مدت سه درصد افزایش یافت .
وی افزود : در این مدت 714 هزار تن کالا به ارزش 225 میلیون دلار از طریق گمرگ امیرآباد وارد کشور و 483 هزار و 388 تن کالا به ارزش 45 میلیون و 418 دلار هم به خارج از کشور صادر شد.