جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ترافیک مهم‌ترین معضل شهرهای غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ترافیک مهم‌ترین معضل شهرهای غرب مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران با اعلام اینکه مهم‌ترین معضل در شهرهای غرب استان ترافیک است، گفت: با پیگیری جدی ایجاد کمربندی شهرهای غرب استان مصوب شد.

ترافیک مهم‌ترین معضل شهرهای غرب مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، حسن خیریان‌پور بعدازظهر امروز در گردهمایی و تجلیل از بانوان بازنشسته و فرهیخته غرب مازندران که به‌ میزبانی چالوس و با حضور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده برگزار شد، با بیان اینکه ظرفیت‌های استان بسیار زیاد است، اظهار کرد: این استان از موقعیت جغرافیایی مهمی مانند همجواری با پایتخت و کشورهای حاشیه دریای خزر، سه فرودگاه فعال و استقرار چهار بندر و بهره‌مندی از دریا با تمام ذخایر و زیبایی‌هایش، جنگل و باغ مرکبات و حاصلخیزی خاک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های آب‌های سطحی و زیرزمینی و وجود ظرفیت‌های گردشگری متعدد، طبیعت زیبا با سواحل بی‌نظیر برخوردار است که همه اینها در کنار نیروی انسانی بالنده و مستعد و خلاق می‌تواند به‌عنوان ظرفیت‌های شتاب‌دهنده روند توسعه همه‌جانبه استان محسوب شود و امروز این برنامه‌ریزی در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: باید از فناوری‌های نوین در زندگی روزمره، برای هوشمندسازی مدارس و در اجرای دولت الکترونیک استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران خاطر‌نشان کرد: تسهیل در خدمت‌رسانی، تقلیل هزینه، جلوگیری از فساد، ارتقای سلامت اداری و سرعت در انجام کار از جمله مزایای استفاده از فناوری نوین است که با این نگاه‌ها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان وزیر معین برای استان انتخاب شد و امروز مازندران در زیرساخت‌های ارتباطی بعد از تهران رتبه دوم را دارد.

این مسؤول با اشاره به موقعیت گردشگری دریایی و مبادلات و تجارت خارجی مازندران، بیان کرد: داشتن سواحل زیبا و مناطق گردشگری زمینه را برای حضور گردشگران داخلی و خارج فراهم کرده است و در کنار این ظرفیت‌ها چالش‌هایی هم هست که باید به آن توجه و تصمیم‌گیری شود.

خیریان‌پور با اعلام اینکه مهم‌ترین معضل در شهرهای غرب مازندران ترافیک است، خاطر‌نشان کرد: با پیگیری جدی کمربندی شهرهای غرب استان مصوب شد و شهرداران به‌صورت جدی باید پیگیر حل مشکل و ایجاد کمربندی شوند.

وی افتتاح پل سرد‌آبرود چالوس در مدت کوتاه و تونل شهری را از دیگر راه‌های برون‌رفت از معضل ترافیک برشمرد و افزود: مهم‌ترین مشکل شهر کلاردشت آسفالت بعد از گازرسانی بود که در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران به آب‌رسانی به شهر کلاردشت و روستاهای اطراف آن خبر داد و بیان کرد: این یعنی با نگاه اعتدالی در مدیریت عالی کشور و استان و حضور مستمر استاندار و معاونان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در دستور کار است و حق مردم غرب استان فراتر از این مسائل است.

این مسؤول با اشاره به تفویض اختیارات برای مدیران غرب مازندران، گفت: برای اینکه مدیران مسیر 250 کیلومتری را برای مرکز استان طی نکنند هیأت دولت 52 مورد از اختیارات را به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی ابلاغ کرد.

خیریان‌پور در پایان گفت: با پیگیری وزیر کشور در مرحله دوم 24 مورد دیگر از این تفویض اختیارات انجام گرفت و قرار شد تا مدیران کل هم این اختیارات را تفویض کنند تا مردم با سهولت بیشتری خدمات دستگاه‌های اجرایی را دریافت کنند.