سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ترافیک محور هراز روان و عادی است/ بارش برف خفیف در لاریجان - نمایش محتوای خبر

 

 

ترافیک محور هراز روان و عادی است/ بارش برف خفیف در لاریجان

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان با اشاره به اینکه ترافیک محور هراز روان و عادی است، گفت: بارش برف خفیف در لاریجان شروع شده است.

ترافیک محور هراز روان و عادی است/ بارش برف خفیف در لاریجان

یوسف جغتا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: هم‌اکنون ترافیک در محور هراز عادی و روان است و رفت و آمدها در این محور شریانی مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه راهداران آملی به صورت آماده‌باش در چهار راهدارخانه محور مواصلاتی هراز این شهرستان مستقر هستند، افزود: از محور امامزاده هاشم تا روستای اسک هم‌اکنون بارش برف خفیف گزارش شده است و همچنین از منطقه آب اسک تا وانا نیز هوا ابری و مستعد برای بارش باران و برف است.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان مازندران با اعلام اینکه هوای منطقه وانا تا پل بلده هم با برف خفیف همراه است، یادآور شد: چهار راهدارخانه گزنک، منظریه، کهرود و امامزاده هاشم برای زمان اضطراری و اسکان آماده خدمت‌رسانی به مسافران است.

این مسؤول با بیان اینکه هم‌اکنون رویه جاده هراز سیاه بوده و فاقد یخ‌زدگی است، خاطرنشان کرد: نمک‌پاشی و برف‌روبی محور هراز به صورت مستمر انجام می‌گیرد تا ترددها آسان و بهتر انجام شود.

جغتا با اعلام اینکه رانندگانی که قصد تردد از محور مواصلاتی هراز را دارند از سفرهای غیرضروری به‌شدت پرهیز کنند، ادامه داد: رانندگان محور هراز ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی، گوش دادن به دستورهای راهداران، مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس، از سرعت بی‌جا، سبقت غیرمجاز و پیشی گرفتن از خودروها از سمت راست جاده جدا به شدت پرهیز کنند.

وی با اعلام اینکه رانندگان و مسافران برای تردد در محور هراز حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند، بیان کرد: عمده مشکل تردد در محور هراز و از مهم‌ترین عامل ترافیک به همراه نداشتن زنجیر چرخ بوده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان با اشاره به اینکه رانندگان از سیستم گرمایشی و سوخت مورد نیاز خودروی خود مطمئن باشند، گفت: رانندگان و مسافران مواد غذایی لازم و پر کالری در سفر از طریق محور هراز به همراه داشته باشند.