سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ترافیک جاده چالوس روان است / رانندگان از زنجیر چرخ استفاد کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

ترافیک جاده چالوس روان است / رانندگان از زنجیر چرخ استفاد کنند

فرمانده پلیس راه مازندران گفت : رانندگان برای تردد از جاده برفی چالوس - کرج از زنجیر چرخ استفاده کنند.

ترافیک جاده چالوس روان است / رانندگان از زنجیر چرخ استفاد کنند

سرهنگ جعفر محمد نژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود : هم اینک در مناطقی از این جاده کوهستانی بویژه پل زنگوله و سیاه بیشه با بارش باران و برف همراه است و به علت لغزندگی سطح جاده ، رانندگی دراین مسیر ارتباطی بدون استفاده از زنجیر چرخ میسر نیست.
وی به تمامی رانندگانی که قصد تردد از این جاده کوهستانی را دارند توصیه کرد تا علاوه بر زنجیر چرخ دیگر تجهیزات زمستانی نیز به همراه داشته باشند تا دراین مسیر با مشکل مواجه نشوند.
فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران ، گفت : هم اینک حرکت خودروها در مسیر رفت و برگشت جاده چالوس روان و عادی است و به علت لغزندگی سطح جاده خودروها به کندی در حال حرکت هستند.
کارشناس ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه کندوان نیز میزان ارتفاع برف در این منطقه را حدود 8 سانتی متر اعلام کرد و گفت : هم اینک برف تمامی این مناطق را سفید پوش کرده است.
محمد ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در زمان حاضر حداقل دمای کنونی این منطقه حدود یک و نیم درجه سانتی گراد و حداکثر دما نیز حدود چهار درجه سانتی گراد است.
وی اظهارداشت : این میزان دما نسبت به دیروز / یکشنبه / حدود یک درجه افزایش داشته است و هم اکنون نیز آسمان این منطقه ابری است.
کارشناس هواشناسی ایستگاه سیاه بیشه کندوان گفت : پیش بینی می شود برای روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری شاهد شرایط جوی پایدار و آسمانی آفتابی در این منطقه باشیم.
درپی بارندگی شدید همراه با ریزش برف که از روز شنبه هفته جاری در بیشتر مناطق غرب مازندران آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد سبب کاهش محسوس دما و پوشیده شدن تمامی این مناطق بویژه راه های کوهستانی و سخت گذر از جمله جاده چالوس - کرج شده است.
ازطول مسیر 180 کیلومتر جاده چالوس - کرج ، 80 کیلومتر آن مربوط به حوز اداره راه و شهرسازی چالوس است.