جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

ترازو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ترازو

Loading the player...

تهیه کننده:مهدی حاجی زاده

مجری کارشناس:رضا کسب ور
کارگردان:شهرام حبیب اللهی
دستیار تهیه:سودابه علیزاده-باقری جعفری
گزارشگر:اسدی
منشی صحنه:زینب واثقی
صدابردار:نورالله طور سوادکوهی
تصویربرداران:محمد صادق ذاکری-داریوش طالبی-فتاح رحیمی

برنامه ای است گفتگو محورکه با هدف ایجاد شرایط نقد منصفانه  پنجشنبه ها به طور زنده بر روی آنتن می رود.
این برنامه با هدف طرح موضوعات مرتبط با پیشرفت و توسعه استان با دعوت از نمایندگان و مسوولین استانی به طرح و تبیین مسایل و مشکلات استان می پردازد.
وقتی نام استان مازندران مطرح می شود،ناخودآگاه استانی در ذهن متبادر می شود که نقش مهمی در امنیت خوراکی کشور بازی می کند از جمله :بزرگترین تولید کننده برنج کشور،تولید مرکبات،گوشت ،مرغ و ....
این سوال مطرح است که ما چه قدر توانستیم شرایط پایدار برای تولیدات کشاورزی را در استان مازندران فراهم کنیم،اقتصاد روستایی چه قدر به صرفه است تا از مهاجرت روستائیان به شهر ها جلوگیری کند؟
کشاورزی یکی از پایه های اصلی اقتصاد ما است .در سطح ملی حدود 13 درصد در تولید ناخالص ملی نقش دارد.همچنین 34 درصد از کسب و کار کشور هم به بخش کشاورزی مربوط می شود.حدود 115 میلیون تن ،تولید محصولات کشاورزی است که 7 میلیون تن آن مربوط به استان مازندران است.
کشاورزی اصلی ترین رکن اقتصاد مردم استان مازندران است که این میزان تا 10 میلیون تن قابلیت افزایش دارد به شرطیکه تولید برای صادرات انجام بگیرد و زمانی این امر محقق می شود که تولید ازقابلیت رقابت در بازارهای هدف برخوردار باشد که آن هم زمانی میسر خواهد بود  که کشاورزی،مدرن ،دانش بنیان و صنعتی باشد.
نبود تشکلهای صادراتی-دانش بنیان نبودن کشاورزی-افزایش بهره وری نیروی آب،کار،سرمایه-مدیریت های کارآمد در بخش کشاورزی-حضور بخش خصوصی در کشاورزی-تعیین الگوی بهینه کشت از جمله سوالات و مباحث مطرح شده در این برنامه است که با حضور کارشناسان و مسوولان مورد نقد و واکاوی قرار گرفت.
بحث کارشناسی-گزارش-گفتار مجری و .... از جمله آیتمهای مطرح شده در این برنامه می باشد.


 

سال تولید: 96