جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

تدوین 100 کتاب دوران دفاع مقدس در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین 100 کتاب دوران دفاع مقدس در مازندران

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: در یک برنامه دو ساله بیش از 100 کتاب اقدامات مردم مازندران در دوران دفاع مقدس باید تدوین شود.

تدوین 100 کتاب دوران دفاع مقدس در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار عبدالله ملکی بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه‌های فرهنگی و دفاع مقدس استان با اشاره به تشکیل شورای هماهنگی حفظ آثار، اظهار کرد: جلسات مداوم این شورا با حضور مسئولان ارشد استان برگزار می‌شود.

وی از تشکیل کمیته هفت‌گانه شورای هماهنگی حفظ آثار خبر داد و افزود: اعضای این کمیته نیز به‌زودی مشخص و مسئولیت اعضا به آنها ابلاغ می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران خاطرنشان کرد: برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس با بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی و اثرگذار استان تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد.

وی با اعلام اینکه برنامه‌های فرهنگی دفاع مقدس بومی‌سازی شد، یادآور شد: از ظرفیت این دستگاه‌ها باید به صورت جدی استفاده شود.

ملکی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیاز به فعالیت بیشتر داریم، یادآور شد: با کمک دستگاه‌‌های تاثیرگذار برنامه داریم که تا پایان امسال 30 کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان منتشر شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه 2 ساله بنا داریم که بیش از 100 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس تدوین کنیم، ادامه داد: بیش از 110 پژوهشگر در این ارتباط مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از آماده چاپ کتاب نقش مردم ساری در دوران انقلاب اسلامی خبر داد و یادآور شد: اقدامات همه شهرهای استان در دوران دفاع مقدس به صورت کتاب در یک برنامه مدون برنامه‌ریزی شده تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه خاطرات 12 نفر از امیران و سرداران ارتشی مازندران نیز در دست تدوین است، افزود: دغدغه ساخت فیلم در حوزه دفاع مقدس داریم که باید به این بخش نیز توجه شود.

ملکی با اشاره به اقداماتی که در استان ایلام برای معرفی شخصیت شهید کشوری در حال انجام است، گفت: در حوزه معرفی شهید کشوری، مازندرانی‌ها تا حدودی عقب هستند.

این مسئول یادآور شد: 52 کتاب در سال 95 درحوزه پژوهش در دست تدوین داریم که برای تدوین این کتاب 336 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شد که این اعتبار در اختیار ادارات و سازمان‌های که طرح و برنامه ابلاغ شد قرار می‌گیرد.

وی از برگزاری جشنواره اشک انار در استان خبر داد و بیان داشت: مراسم تجلیل از شرکت‌کنندگان این جشنواره 17 بهمن ماه در ساری برگزار می‌شود.

ملکی به برگزاری جشنواره عکس دوران دفاع مقدس در مازندران اشاره کرد و تصریح کرد: در این جشنواره بیش از یک میلیون قطعه عکس جمع‌آوری شد و برگزاری این جشنواره در سال آینده نیز پیگیری می‌شود.

وی در پایان با اعلام اینکه برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید از ظرفیت‌های علمی نیز کمک گرفت، گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای نیز مورد توجه قرار گرفت و نباید از ظرفیت‌های این بخش غافل شویم.