جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تدوین پیش‌نویس تفاهم‌نامه بین کمیته امداد و اوقاف مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین پیش‌نویس تفاهم‌نامه بین کمیته امداد و اوقاف مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران و اداره کل کمیته امداد استان، با بیان اینکه این دو نهاد هر دو مقدس و زیرنظر مقام معظم رهبری هستند، افزود: کمیته امداد امام خمینی از یادگاران بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه خدمات در کمیته امداد حاصل نگاه معنوی و اخلاص امام خمینی است، بیان داشت: این نگاه معنوی و اخلاص موجب شد تا ما امروز آثار و برکات این نهاد را در جامعه به خوبی حس کنیم.

علیزاده اظهار داشت: نقاط مشترک و خوبی بین اوقاف و کمیته امداد امام خمینی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با هماهنگی، همکاری و تعامل در برطرف کردن مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف گام‌های مثبتی برداریم.

وی با تاکید بر اینکه این حوزه نیازمند کارهای بنیادی و ریشه‌ای است، گفت: در درجه اول باید اعتماد مردم به این دو نهاد نسبت به گذشته بیشتر جلب شود تا بتوانیم فعالیت‌های خود را گسترش دهیم.

این مسئول، فعالیت اوقاف و امور خیریه و کمیته امداد امام خمینی را برای ساماندهی فقرا، یتیمان و... ارزشمند برشمرد و بیان کرد: توسعه مساجد و امامزادگان و پیگیری برطرف کردن مشکلات افراد نیازمند در هر محله در اولویت این دو نهاد قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف در خدمت دین، اسلام، اهل بیت، نظام و مردم است، افزود: اجرای نیات واقفان یکی از برنامه‌های اصلی اوقاف است، براساس نظر واقف در زمان‌های مشخص اجرا می‌شود.

علیزاده از تدوین تفاهم‌نامه بین اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اداره کل کمیته امداد امام خمینی استان خبر داد و گفت: پیش‌نویس این تفاهم‌نامه در زمینه اجرای نیت واقف، کمک به مستمندان و ایتام، اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی، کمک به مساجد و امامزادگان و... تدوین می‌شود.