جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تداوم هوای گرم در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم هوای گرم در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران گفت: تا پایان هفته جاری کماکان شاهد استقرار الگوی تابستانه بر روی کشور و استان هستیم.

تداوم هوای گرم در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: همان‌گونه که از قبل اطلاع‌رسانی شد روز دوشنبه 28 تیرماه شاهد افزایش دما در سطح مازندران بودیم که بیشترین افزایش دما مربوط به ساری با 36 و قائم‌شهر، کیاسر، دشت‌ناز، بندر امیرآباد و آمل با 34 درجه سانتی‌گراد بود.

وی افزود: کمینه دمای شب گذشته نیز مربوط به بلده با 14 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه تا پایان هفته‌جاری کماکان شاهد استقرار الگوی تابستانه بر روی کشور و استان هستیم، اضافه کرد: انتظار داریم آسمان مازندران طی این مدت گرم و مرطوب باشد.

اسدی تصریح کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل نقشه‌های امروز هواشناسی، از هفته آینده جریانات شمالی شده و روند کاهشی دما را شاهد هستیم.

وی درباره وضعیت دما تا پایان هفته جاری، اظهار کرد: در این مدت انتظار داریم نوسانات یکی دو درجه‌ای دمای هوا را شاهد باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و از فردا با افزایش موج و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.