سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تداوم بارندگی‌ها امروز در مازندران/ تقویت مجدد سامانه بارشی از عصر فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم بارندگی‌ها امروز در مازندران/ تقویت مجدد سامانه بارشی از عصر فردا

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از امشب تا فردا از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته شده و از عصر روز جمعه تا روز شنبه مجدداً شاهد بارندگی و وزش باد در استان هستیم.

تداوم بارندگی‌ها امروز در مازندران/ تقویت مجدد سامانه بارشی از عصر فردا

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از نیمه‌شب گذشته شاهد رگبار باران، وزش باد(برخی مناطق شدید) و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران بودیم.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش تا ساعت 6:30 دقیقه صبح امروز از ساری 37، قائم‌شهر 30، نوشهر 26.5 و آمل 23 میلی‌متر بود، تصریح کرد: بیشترین وزش باد نیز در این مدت از نوشهر 94، آمل 68، بابلسر 58، رامسر 54 و پل‌سفید 50 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه امروز بارندگی‌ها به‌تناوب در استان تداوم دارد، افزود: از امشب تا فردا از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: از عصر روز جمعه تا روز شنبه مجدداً با تقویت جریانات ناپایدار انتظار داریم شاهد بارندگی و وزش باد در استان باشیم که مقدار بارش‌ها از غرب استان از شدت بیشتری برخوردار است.

اسدی با اشاره به کاهش پنج تا 10 درجه‌ای دمای هوای مازندران، ادامه داد: از امروز تا روز شنبه محورهای کوهستانی و ارتفاعات استان به‌ صورت مه‌آلود و با کاهش دید همراه است که رانندگی باید با احتیاط کامل باشد.

وی یادآور شد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز یک‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و طوفانی است.