جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

تداوم بارش برف و باران تا فردا در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم بارش برف و باران تا فردا در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: بارش‌ها از امروز در استان آغاز شده و تا صبح روز جمعه ادامه دارد.

تداوم بارش برف و باران تا فردا در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه صادرشده از سوی اداره‌کل هواشناسی مازندران در حال حاضر شاهد ابرناکی آسمان مازندران هستیم که انتظار داریم به‌تدریج از سمت غرب استان شاهد بارندگی، وزش باد (برخی مناطق شدید)، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات مازندران باشیم.

وی با بیان اینکه بارش‌ها تا صبح روز جمعه در مازندران ادامه دارد، اضافه کرد: از بعدازظهر فردا از ناپایداری و ابرناکی آسمان استان کاسته می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه اوایل هفته آینده جو پایداری در آسمان استان حاکم است، افزود: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعدازظهر یک‌شنبه به‌دلیل عبور یک موج کم و بیش ناپایدار احتمال وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

این مسؤول با اعلام اینکه دمای هوای مازندران در این مدت 4 تا 8 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، تصریح کرد: با توجه به بارش برف و باران در ارتفاعات و مه‌آلود بودن، کاهش دید و اختلال در تردد وسایل نقلیه ایجاد شده که باید خودروهای رانندگان به تجهیزات زمستانی مجهز باشد.

اسدی یادآور شد: با توجه به شرایط جوی تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف زراعی، باغی و دامی اندیشیده شود.

وی بیان کرد: بیشینه دما طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری، قائم‌شهر، آمل، گلوگاه و بندر امیرآباد با 13 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز مربوط به بلده با 7 درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران تا فردا مواج و طوفانی می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی به‌ویژه صید و صیادی مناسب نیست.