حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

تداوم بارشهای رگباری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم بارشهای رگباری در مازندران

بارشهای رگباری باران در مازندران ادامه دارد .

تداوم بارشهای رگباری در مازندران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از دیروز در استان گفت : امروز و به ویژه گذر امشب به فردا نیز شاهد بارشهای رگباری باران و رعد و برق و نیز کاهش 2 تا 4 درجه ای دمای هوای استان هستیم .
رضوی با بیان اینکه در دامنه و ارتفاعات مازندران این وضع جوی با بالا آمدن آب رودخانه ها و جاری شدن روان آب و سیلاب همراه است افزود : دریا نیز در این مدت پرتلاطم و مواج است .
به گفته وی بیشینه دمای هوای شهرهای مازندران امروز و فردا بین 25 تا 28 درجه و در ارتفاعات نیز 16 تا 20 درجه پیش بینی می شود .
مدیرکل هواشناسی مازندران همچنین گفت : با فعالیت سامانه بارشی در مازندران بیشترین میزان بارش تاکنون در سیاه بیشه و آلاشت به ترتیب 13 و 9 میلی متر ثبت شده است .
رضوی با بیان اینکه این سامانه بارشی بامداد جمعه از مازندران خارج می شود افزود : هفته آینده آسمان استان صاف تا نیمه ابری پیش بینی می شود و دما نیز روند افزایشی دارد .
احمدی مدیرکل مدیریت بحران  مازندران  نیز با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تشدید بارندگی در استان به شهروندان ، مسافران و گردشگران توصیه کرد هنگام تردد در جاده ها نکات ایمنی را رعایت و از نصب چادر در دامنه ها و ارتفاعات، کوه پیمایی و رفت و آمد در مسیل ها و نیز هنگام طوفانی بودن دریا از قایقرانی، شنا و ورزش های آبی خودداری کنند.
دامداران و ساکنان بومی مازندران نیز هنگام وقوع رعد و برق و بارش های رگباری ، دام های خود را در مناطق امن نگهداری کنند.