سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تدارک ویژه برنامه‌های رسانه استانی مازندران در هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک ویژه برنامه‌های رسانه استانی مازندران در هفته دفاع مقدس

تدارک ویژه برنامه‌های رسانه استانی مازندران در هفته دفاع مقدس

تدارک ویژه برنامه‌های رسانه استانی مازندران در هفته دفاع مقدس
       رسانه ها در عصر امروز، ابزارهایی مؤثر در جهت ایجاد شناخت و آگاهی به مردم هستند. دفاع مقدس گنجینه‌ایست تمام ناشدنی با زوایا و حرف‌های ناگفته فراوان که امید است ازطریق رسانه‌ها گوشه هایی ازناگفته های  این جهاد عظیم به سمع و دیده مخاطبان برسد.  
     درهمین سمت و سو، درراستای پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت یاد امام و شهدا، رسانی استانی مازندران تدارک برنامه‌های متنوع در قالب‌های مختلف  به استقبال این هفته می روند.
سیما:   
ویژه برنامه «پلاک هشت» درجهت گرامیداشت رشادت‌های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس به تهیه‌کنندگی احمد باکر در 20 برنامه 30 دقیقه‌ای با شعار ما قوی هستیم و موضوع فرهنگ مقاومت، ایثار و پیروزی در دفاع مقدس دراین ایام از سیمای مازندران پخش خواهد شد.
    این ویژه برنامه با ساختار ترکیبی از دفاع مقدس و با رویکرد نقش فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس در چهل سالگی انقلاب  با هدف ترویج  و تبلیغ روحیه مقاومت در نسل حاضر با الگوپذیری از قیام عاشورا، معرفی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت برای جوانان و نوجوانان، پاسداشت حماسه ها و قهرمانان دوران دفاع مقدس (تبیین تاریخ و رخدادهای این دوران) در بخش های فرهنگی، اجتماعی و... تولید خواهد شد.
بیان تاریخچه جنگ، پخش تصاویر وله ای از مناطق جنگی، پخش تصاویر شهداء، معرفی کتاب های مربوط به دفاع مقدس، خواندن وصیتنامه شهداء، شرح و تفسیر جنگ از زبان فرماندهان ، سرداران و کارشناسان از آیتم های این برنامه هست.
     گفتنی است: کارگردانی این برنامه برعهده احمد باکر است و نویسندگی آن را دکتر مفیدی، دکتر سلیلی و احمد باکر انجام می دهد.
صدا:
     ویژه برنامه «خط مقدم» از تولیدات صدای مرکز مازندران هست که در 10 برنامه 60 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و نویسندگی سید مجید محمدی در ایام دفاع مقدس به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت.
   این برنامه اهدافی چون: معرفی دستاوردهای دوران دفاع مقدس، بیان رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا و جانبازان، بیان کینه‌توزی های دشمنان میهن اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بیان حضور زنان در دوران دفاع مقدس و بررسی ویژگی های  لشگر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس،  بررسی و مقایسه دفاع در حال حاضر در بین  مدافعان سلامت و مدافعان حرم و همینطور خانواده های معزز شهدا و جانبازان، بیان نقش کمک های مردمی در حمایت از رزمندگان، آگاه کردن جوانان نسبت به حقایق سال های دفاع مقدس و مسئولیت پذیرکردن آنها نسبت به حفظ ارزش های به دست آمده در این سال ها را دنبال خواهدکرد.
     سیدجمال‌الدین موسوی  گویندگی این برنامه را برعهده دارد و کریم سلمانپور، حسین زحمتکش، مرتضی میرزاده و محمد امینی گزارشگران این برنامه هستند.
خبر:
تهیه وتولید گزارش ویژه عملیات کربلای (5) و دفاع مقدس به مدت7دقیقه توسط حسین قبادی.
پوشش رویدادهای دفاع مقدس ومناسبت های مرتبط به مدت 60 دقیقه.
تولید یک برنامه گفتگو محور ویژه دفاع مقدس به مدت50 دقیقه.
تولید 10 گزارش خبری ویژه هفته دفاع مقدس به مدت 30 دقیقه.
فضای مجازی
       تشکیل کارگروه تخصصی تولیدات گرافیکی در مرکز با استفاده از نیروهای متخصص فرهنگی استان، تشکیل باشگاه شهروند خبرنگار در استان با استفاده از نمایندگان فضای مجازی در شهرستان های استان، تولید سری برنامه مستند «روایت یاران»، تولید سری مستند گزارشی کوتاه در حوزه جهش تولید به مدت 4 دقیقه به نام کار ریزون، تشکیل جلسات با تیم های تولیدی برای تولید ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برگزاری ویدئو کنفرانس با مسئولین بسیج هنرمندان شهرستان های استان با محوریت تولیدات با موضوعات دفاع مقدس، تولید 15 پوستر  و 4 اینفوگرافی و 25 عکس نوشت با موضوعات ارزش های دفاع مقدس،- تولید کلیپ کوتاه به تعداد 12 برنامه و نشر در شبکه های اجتماعی، تولید فیلم کوتاه «طبیب صبح»، تولید موشن گرافی عملیات های لشکر 25 کربلا به مدت 6 دقیقه، تولید تیزر پویش ارسال عکس مردمی به نام خط مقدم از فعالیت های فضای مجازی مازندران ویژه دفاع مقدس است.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ