سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

تخلیه و بارگیری 506 هزار تن کالا در بندر نوشهر و فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

تخلیه و بارگیری 506 هزار تن کالا در بندر نوشهر و فریدونکنار

مديركل بنادر و دريانوردی مازندران گفت: در هشت ماه امسال‌ میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر 441 هزار تن و در بندر فریدونکنار 65 هزار تن بوده است.

تخلیه و بارگیری 506 هزار تن کالا در بندر نوشهر و فریدونکنار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، سیاوش رضوانی، اظهار کرد: در هشت ماه امسال‌ میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر 441 هزار تن و در بندر فریدونکنار 65 هزار تن بوده است.

وی افزود: لایروبی به میزان 157 هزار و 230 مترمکعب، 105 مورد بازرسی از کشتی‌ها و شناورها، برگزاری سه دوره آزمون شایستگی، صدور و تمدید 892 فقره گواهی‌نامه و شناسنامه دریانوردی، 27 مورد عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات، اعلام هزار و 302 مورد پیام هواشناسی و ایمنی از طریق VHF، صدور، تمدید و تجدید 607 مورد گواهی‌نامه شناورهای مختلف، صدور و تمدید 52 مجوز برگزاری دوره‌های صیادی، تجاری و تفریحی برای مراکز آموزشی دریانوردی استان و... از مهم‌ترین اقدامات واحد دریایی و بندری بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری انبارهای جدید سرپوشیده به مساحت 32 هزار متر مربع و سیلوی جدید غلات به ظرفیت 15 هزار تن با مشارکت بخش خصوصی و با اعتبار 380 میلیارد ریال موجب افزایش ظرفیت عملیاتی تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر شده است.

این مسؤول تکمیل و بهره‌برداری ساختمان‌های عملیاتی و مرجع دریایی   (برج کنترل) و احداث باسکول جدید بندر نوشهر را از دیگر پروژه‌های سرمایه‌ای اداره‌کل در سال‌جاری برشمرد.

رضوانی احداث راه دسترسی و سامانه رسوب‌گیر بندر نوشهر را از مهم‌ترین اولویت‌های اداره‌کل عنوان و خاطرنشان کرد: با حمایت‌های جدی سازمان بنادر و دریانوردی و مقامات استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

وی بازسازی و تعمیر اساسی اسکله‌های تجاری و نفتی بندر نوشهر را از دیگر پروژه‌های مطالعاتی و در دست اقدام برشمرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با تشریح طرح‌های در دست اقدام بندر فریدونکنار، خاطرنشان کرد: مطالعه و اجرای ساختمان های عملیاتی و مرجع دریایی(برج کنترل) و ساختمان گارد بندر فریدونکنار از مهم‌ترین پروژه‌های زیربنایی این بندر است.

این مسؤول با تشریح عملکرد بخش نگهداری تجهیزات، اظهار کرد: ساخت یک فروند بارج 500 تنی مقابله با آلودگی نفتی با اعتبار 19 میلیارد ریال، بازسازی و تعمیر اساسی زیرآبی شناورهای لایروب، یدک‌کش و راهنمابر و آماده به کاری 92 درصدی تجهیزات استراتژیک بندر نوشهر از مهم‌ترین اقدامات این بخش بوده است.

رضوانی موضوع ساماندهی سواحل را از دیگر اولویت‌ها در مازندران برشمرد و گفت: با حمایت مراجع قضایی و اجرایی استان، از ابتدای امسال‌ تاکنون 6 مورد حکم قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز ساحلی اجرا شد و با اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در نوار ساحلی استان به طور چشمگیری کاهش داشته است.