رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیر آباد و نکا افزایش یافت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیر آباد و نکا افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیر آباد و نکا افزایش یافت


مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد بهشهر گفت : پارسال تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیر آباد و نکا در مقایسه با سال پیش از آن سه درصد افزایش یافت .

تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیر آباد و نکا افزایش یافت

علی خدمتگذار در گفت و گو با خبرنگاران میزان کالاهای تخلیه و بارگیری شده در این بنادر را سه میلیون و 625 هزار تن اعلام کرد.

وی افزود : همچنین پارسال سه میلیون و 486 هزار و 41 تن انواع کالای تجاری در بندر امیر آباد تخلیه و بارگیری شد که از رشد دو درصدی نسبت به سال 92 برخوردار بود.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد بهشهر بیان کرد : از کل میزان تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بندر امیر آباد یک میلیون و 714 هزار و 75 تن آن مربوط به تخلیه بوده که از رشد 52 درصدی نسبت به سال 92 برخوردار بوده و یک میلیون و 771 هزار و 966 تن کالا نیز در این مدت از این بندر بارگیری شد.

خدمتگذار همچنین به بهره گیری بندر امیر آباد از حمل و نقل چند وجهی به عنوان یکی از مزیت های این بندر اشاره کرد و گفت : با توجه به زیرساخت های موجود در سال 93 تعداد 169 هزار و 901 دستگاه کامیون در بندر امیر آباد تردد و سه میلیون و 377 هزار و 92 تن کالا را به اقصی نقاط کشور جابه جا کردند.

وی همچنین به رشد 31 درصدی حمل ریلی در بندر امیر آباد طی سال 93 اشاره کرد و افزود : پارسال دو هزار و 366 واگن با رشد 27 درصدی به بندر امیر آباد وارد شده و میزان 126 هزار و 148 تن انواع کالا را با رشد 31 درصدی جابه جا کردند .

او به ظرفیت های اقتصادی این منطقه اشاره کرد و ادامه داد : یکی از امکانات ارزشمند بندر امیرآباد ، برخورداری از خطوط ریلی و اسکله های رورو برای جابه جایی کالاهای وارد شده است که بر اساس برآوردهای انجام شده ، استفاده از آن می تواند منجر به کاهش 30 درصدی هزینه ها شود .

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بر لزوم توسعه فعالیت ها و ارائه خدمات زیربنایی برای کاهش مدت زمان توقف کالا در این منطقه تاکید کرد و گفت : زمان توقف کشتی ها در بندرامیرآباد بهشهر پیش از این بیش از هفت روز بود که در حال حاضر به سه روز کاهش یافته است .

وی همچنین بر لزوم تکمیل هر چه سریع تر جاده دسترسی به این منطقه تاکید کرد و گفت : در حال حاضر روزانه حدود 220 کامیون به این منطقه اقتصادی تردد می کنند که با اجرای طرح توسعه بندر ، تعداد این کامیون ها و ماشین های سنگین به 500 دستگاه خواهد رسید که جاده های فعلی گنجایش تردد این حجم خودرو را نخواهد داشت .