جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تخلیه و بارگیری سالانه 5 میلیون تن کالا در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

تخلیه و بارگیری سالانه 5 میلیون تن کالا در بندر نوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: بندر نوشهر سالانه ظرفیت تخلیه و بارگیری 5 میلیون تن کالا را دارد.

تخلیه و بارگیری سالانه 5 میلیون تن کالا در بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی  مازندران، سیاوش رضوانی در حاشیه بازدید سید محمد احمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در رأس هیأتی از بخش‌های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر، با اشاره به موقعیت منحصربه‌فرد بندر نوشهر و نزدیکی آن به مراکز مهم صنعتی و اقتصادی کشور، اظهار کرد: این بندر با دارا بودن 10 پست اسکله تجاری و خدماتی، سالانه ظرفیت تخلیه و بارگیری 5 میلیون تن کالا را دارد.

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌های خوبی در سال‌های اخیر در زمینه ایجاد زیرساخت‌های بندری و دریایی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر صورت گرفته است و امیدواریم از این ظرفیت‌ها برای توسعه مبادلات تجاری با کشورهای CIS به‌ویژه کشور ترکمنستان استفاده شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به امکان راه‌اندازی خط مسافری دریایی بین بندر نوشهر و کشورهای CIS به دلیل وجود زیرساخت‌های بخش مسافری در این بندر، تصریح کرد: احداث مخازن روغن خوراکی، ایجاد پایانه اختصاصی صادرات گل و گیاه، احداث مخازن سوخت، استقرار صنایع بسته بندی، احداث سیلو به منظور ترانزیت غلات به کشورهای هم‌جوار از مهم‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است.

سفیر کشورمان در ترکمنستان نیز شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برای توسعه مبادلات تجاری با کشور ترکمنستان را مهم‌ترین هدف خود از این بازدید دانست و اظهار کرد: با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد حمل و نقل دریایی و قیمت مناسب حمل کالا از طریق دریا و علاقه‌مندی مسؤولان ارشد ترکمنستان، امکان افزایش سطح مبادلات بازرگانی با این کشور از طریق بنادر شمالی کشور به‌ویژه منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر وجود دارد.

سید محمد احمدی با بیان اینکه تلاش می‌کند ظرفیت‌ها و قابلیت‌های این بندر باسابقه را در کشور محل اقامت خود به نحو مناسب معرفی کند، گفت: امیدواریم این بازدید زمینه‌ساز تسهیل و افزایش تبادل کالا بین دو کشور باشد.

به گزارش فارس، رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز به منظور بررسی قابلیت‌های بندر نوشهر، سفیر ایران را همراهی کردند.