جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

تخفیف 30 تا 70 درصدی دارو به بیماران سرطانی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تخفیف 30 تا 70 درصدی دارو به بیماران سرطانی مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران ، دکتر قاسم جان بابایی صبح امروز در عیادت از کودکان بستری در بیمارستان بوعلی ساری به فرارسیدن هفته ملی کودک در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته ملی کودک اظهارداشت: بخش آنکولوژی این بیمارستان تنها بخش مستقل برای بیماران با ظرفیت 10 تخت می باشد.

وی ادامه داد: با همکاری مجمع خیرین ماهک پروژه بیمارستان جهت ارائه خدمات به بیماران سرطانی شامل درمانگاه های خون ، تالاسمی و انکولوژی در دست اجرا است .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی کل بیماران استان را تحت پوشش قرار می دهد و شامل بخش شیمی درمانی و جراحی است.

دکتر جان بابایی تصریح کرد: تمام داروهای شیمی درمانی در داروخانه های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران وجود دارد تا نیازی نباشد بیماران جهت تهیه دارو به سایر استان ها مراجعه کنند و خدمات به طور کامل صورت می گیرد.

وی یادآور شد: تمامی خدمات به صورت استاندارد در بخش آنکولوژی برای تمام بیماران انجام می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهارداشت: نیاز است بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینای ساری با توجه به حجم مراجعات و ارایه خدمات شیمی درمانی و جراحی گسترش یابد.

دکتر جان بابایی با بیان اینکه مکمل بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا ، بخش رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری است گفت: مرکز رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی برای بزرگسالان است که کل استان را پوشش می دهد.

وی با اشاره به وجود 70 تخت در بخش مراقبت های ویژه نوزادان استان افزود: از این تعداد 14 تخت در بیمارستان بوعلی سینا و 6 تخت در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری است که برنامه دانشگاه علوم پزشکی تا سال 94 این است که تعداد تخت ها را به 124 تخت برساند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: برنامه دانشگاه این است که تعداد دستگاه ها و خدمات بخش مراقبت های ویژه نوزادان افزایش یابد و حدود 10 تخت در آینده ای نزدیک به این تخت ها افزوده شود.

دکتر جان بابایی با اعلام اینکه کل تخت های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای اطفال 323 تخت است گفت: براساس برنامه تا سال 94 باید به 409 تخت افزایش پیدا کند.

وی اظهارداشت: کل تخت های بخش نوزادان استان175 تخت است که تا سال 92 به 292 تخت افزایش پیدا می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه همچنین 13 تخت جراحی اطفال داریم که به 16 تخت افزایش پیدا می کند افزود: 50 تخت فوق تخصص اطفال داریم که به 150 تخت افزایش پیدا خواهد کرد.

دکتر جان بابایی با بیان اینکه خدمات آنکولوژی برای اطفال در بیمارستان بوعلی سینای ساری و رامسر ارایه می شود گفت: این خدمات برای بزرگسالان در بیمارستان رامسر و امام خمینی (ره) ساری انجام می شود.

وی با اعلام اینکه بیماری سرطان در مازندران بسیار شایع است اظهارداشت: بیش از 5 میلیارد تومان جهت خرید داروهای سرطانی برای بیماران تامین بودجه شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: 30 تا 70 درصد به بیماران سرطانی جهت تامین داروها تخفیف دارویی ارایه می شود که رقم بسیار خوبی است.

دکتر جان بابایی با بیان اینکه خیرین مازندران در بحث سرطان به خوبی ورود پیدا کردند گفت: بخش رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری تنها مرکز تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که ساختمان آن توسط دکتر شفیعی ساخته شده و در مجاوران آن ساختمان 4 طبقه ای در حال احداث می باشد.

وی افزود: عملیات احداث ساختمان 4 طبقه ای رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی برخوردار بوده که دو طبقه آن بخش آنکولوژی است که براساس قانون 40-60 به دانشگاه علوم پزشکی مازندران تحویل شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواستار شد: با توجه به اینکه سرطان بیماری پرهزینه ای است و کمتر خانواده ای از عهده تامین هزینه های درمانی آن بر می آیند نیاز است مردم در این بحث ورود پیدا کنند.