جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تخصیص 800 میلیاردریال برای تکمیل طرح های آبرسانی روستاهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 800 میلیاردریال برای تکمیل طرح های آبرسانی روستاهای مازندران

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از تخصیص 800 میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ملی برای تکمیل طرح های نیمه تمام آب روستاهای استان خبرداد .

تخصیص 800 میلیاردریال برای تکمیل طرح های آبرسانی روستاهای مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا ،مجید عبداللهی روز دوشنبه در جلسه کمیته گردشگری روستایی مازندران گفت : با تخصیص این میزان اعتبار ، طرح های نیمه تمام اولویت دار آبرسانی به روستاهای مازندران تکمیل می شود تا زمینه برخورداری روستائیان از خدمات مطلوب فراهم شود .
وی ادامه داد : با تکمیل این طرح ها که شامل حدود 50 مجتمع بزرگ آبرسانی است اهالی 524 روستای مازندران از این خدمات بهره مند می شوند .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران تخصیص اعتبار صندوق توسعه ملی را گامی بلند وموثر برای تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام آبرسانی به روستاهای استان برشمرد .
وی تعداد طرح های نیمه تمام شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران را 250 طرح اعلام کرد و افزود: برای تکمیل این طرح ها به دو هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
به گفته عبداللهی باتوجه به تعیین 300 میلیارد ریال اعتبار ماده 180 برای تکمیل طرح های آبرسانی مازندران در سال جاری تاکنون این رقم محقق نشده است .
براساس اعلام شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از مجموع دو هزار و 927 روستای این استان ، حدود یکهزار و 560 روستا زیرپوشش این شرکت هستند .
در جلسه کمیته گردشگری روستایی مازندران ، بخشداران ناکافی بودن زیر ساخت های موجود برای تامین آب شرب روستائیان را از مشکلات جدی دانستند که درزمان تعطیلات و سفر مسافران به روستاها ، این مساله شدت می گیرد .