سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

تخصیص 45 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 45 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در مازندران

مسؤول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران گفت: امسال 35 میلیارد تسهیلات مستقیم و 10 میلیارد تومان اعتبار استانی به اقتصاد مقاومتی استان اختصاص یافت.

تخصیص 45 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، غلامرضا شریعتی سه‌شنبه‎شب در جلسه قرارگاه جهاد اقتصادی که در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نور برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد و حمایت از صنایع تبدیلی متوسط و کوچک در دستور کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که در قرارگاه جهاد اقتصادی نواحی سپاه پیگیری می‌شود.

وی افزود: در استان مازندران در حوزه اقتصاد مقاومتی اقداماتی را سپاه و دستگاه‌های اجرایی با مدیریت استاندار انجام می‌دهند که از جمله آن پرورش ماهی در قفس است و تصمیم مدیریت عالی استان استفاده از همه ظرفیت‌ها و ایده‌ها و همچنین حمایت از آنان و رفع موانع بر سر راه ایده‌ها است.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه 45 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سطح استان در نظر گرفته شده که 35 میلیارد تومان تسهیلات مستقیم و 10 میلیارد تومان تسهیلات استانی که توسط استاندار قول داده شد، گفت: این مبلغ برای کمک به ایجاد و فعال کردن صنایع خرد روستایی در شهرستان اختصاص می‌یابد.

این مسؤول با اشاره به اینکه محدودیتی برای ارائه تسهیلات شهرستان‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: هر شهرستانی طرح و ایده‌ بهتری برای ایجاد اشتغال پایدار ارائه کند، اعتبار دریافت می‌کند.

شریعتی با بیان اینکه اشتغال واقعی و پایدار زمینه خروج از رکود را فراهم می‌کند، گفت: کنترل و نظارت لازم به‌منظور راست‌آزمایی و عدم انحراف تسهیلات اعطایی و ایجاد اشتغال واقعی و فعالیت تولیدی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در سه سال اخیر اولویت به حوزه تولید داده شد، اما بازاریابی و فروش تولیدات از دغدغه‌های تولیدکنندگان است که لازم است با ایجاد بازارچه‌های محلی عرضه تولیدات اقتصاد مقاومتی این نگرانی و دغدغه رفع شود.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه برخی از شهرستان‌ها را با سوغات آنها می‌شناسند و معرفی می‌کنند، اظهار کرد: درصدد نمادسازی هستیم تا یک محصول اقتصاد مقاومتی به‌عنوان نماد و سوغات شهرستان معرفی و از آن پس با این سوغات بشناسند.

این مسؤول افزود: شهرستان نور با دارا بودن 15 هزار نفر فعال در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و 340 هزار رأس دام، 250 هزار رأس دام سبک و 90 هزار رأس دام سنگین و همچنین تولید 5 هزار و 800 تن شیر، قطب دامپروری و فرآورده‌های دامی است.

شریعتی با اشاره به اینکه بخشی از شیر تولیدی به‌صورت شیر و ماست و پنیر مصرف و عرضه می‌شود، گفت: تولید مازاد باید به دیگر فرآورده‌ها تبدیل و به‌عنوان نماد شهرستان در کشور معرفی شود.