سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های گلخانه‌ای - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های گلخانه‌ای

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی در بخش زراعت اجرای طرح‌های گلخانه‌ای است، گفت: 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های گلخانه‌ای اختصاص یافت.

تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های گلخانه‌ای

محمدعلی طهماسبی در حاشیه مراسم افتتاح طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای روشندان بهنمیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان بابلسر، اظهار کرد: طرح‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی در بخش باغبانی، اجرای طرح گلخانه‌ای است.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در نظر گرفته شد، افزود: با تخصیص این اعتبار، برای کسانی که می‌خواهند در بخش گلخانه‌ای سرمایه‌گذاری کنند، محدودیتی وجود ندارد.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گلخانه‌ها برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب، صرفه‌جویی در آب، افزایش محصول در واحد سطح و تولید محصولات صادراتی نقش مهمی دارند، گفت: در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی برای مثبت کردن طراز تجاری، گلخانه‌ها در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

طهماسبی تصریح کرد: در بحث اراضی شیب‌دار، تولید نهال، طرح‌های صنایع تبدیلی و فرآوری نیز در صورتی که متقاضی داشته باشند، تسهیلات لازم تعلق می‌گیرد.

وی درباره واردات میوه نیز بیان کرد: امسال واردات میوه در کشور ممنوع شده است و تمام میوه‌ها جز میوه‌های گرمسیری مثل آناناس، موز و انبه قاچاقی وارد کشور می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: میوه‌هایی که قاچاقی وارد کشور می‌شوند علاوه بر آسیب به بخش اقتصادی و تعطیلی مشاغل خانگی، عامل اصلی شیوع آفات و بیماری‌های خطرناک نیز در کشور هستند.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت:  تمام تلاش ما جلوگیری از قاچاق میوه در کشور است.