سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تخریب 80 درصدی زمین‌های کشاورزی چهاردانگه - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب 80 درصدی زمین‌های کشاورزی چهاردانگه

ابراهیم ولاشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به وقوع سیل در منطقه نرم‌آباب دو سر این بخش اظهار داشت: در سال جاری برای سومین بار شاهد وقوع سیل هستیم.

وی بیان داشت: در هر سه مرحله سیلی که در این منطقه جاری شد به سردهنه‌های کشاورزی خسارت جدی وارد شد و بسیاری از بند و نهرهای کشاورزی به شدت تخریب شد.

عضو شورای بخش چهاردانگه مازندران بیان داشت: در سیل اخیر به بیش از 80 درصد زمین‌های شالیزاری خسارت جدی وارد شد و راه سه روستای این بخش مسدود شد.

این مسئول مهم‌ترین نیاز منطقه در حال حاضر را یک دستگاه لودر، بولدزر و بیل میکانیکی پیشرفته اعلام کرد و گفت: مسئولان استان تمهیداتی در دستور کار قرار دهند که این سه دستگاه وسیله به صورت دائم در منطقه حضور داشته باشد.

رئیس شورای بخش چهاردانگه با اعلام اینکه اقدامات انجام شده برای جلوگیری از سیل در این منطقه کافی نبود، افزود: برای جلوگیری از سیل و کاهش تخریب زمین‌های کشاورزی نیاز به تامین اعتبار مناسب است که اقدامات انجام شده دو سیل اخیر کافی نبود.

ولاشی اضافه کرد: در سیل اول کشاورزان زمین‌های کشاورزی را برای نشاء برنج آماده کرده بودند که تخریب شد، پس از بازسازی دوباره نشاء برنج در این منطقه به اتمام رسیده بود که سیل زمین‌های نشاء شده را تخریب کرد و در سیل اخیر نیز شالی برنج سبز شده بود که به 80 درصد زمین‌های این منطقه خسارت جدی وارد شد.

وی گفت: عملیات کمک به سیل‌زدگان در منطقه آغاز شد ولی کافی نیست، نیاز مردم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از وقوع سیل است و نیاز است که برنامه مناسب مدون شود.

رئیس شورای بخش چهاردانگه در پایان گفت: سیل این منطقه از نقاط مرزی استان سمنان جاری می‌شود.