سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تخریب بقیع لکه ننگی ابدی بر تاریخ سیاه وهابیت است - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب بقیع لکه ننگی ابدی بر تاریخ سیاه وهابیت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران هشتم شوال را از تلخ‌ترین روزهای شیعیان دانست و گفت: شیعیان این روز را «یوم‌الهدم» نامیده‌اند و این نشان‌دهنده عمق مظلومیت ائمه اطهار(ع) و کینه وهابیت از شیعیان است.

تخریب بقیع لکه ننگی ابدی بر تاریخ سیاه وهابیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ناصر شکریان صبح امروز در مراسم سالروز تخریب قبرستان بقیع، به مظلومیت همیشه اهل بیت(ع) در طول تاریخ اشاره و اظهار کرد: بقیع نخستین مدفن و مزاری است که به دستور رسول اکرم (ص) و به وسیله مسلمانان صدر اسلام به وجود آمده است.

وی هشتم شوال را از تلخ‌ترین روزهای شیعیان دانست و با بیان اینکه شیعیان این روز را «یوم‌الهدم» نامیده‌اند و این نشان‌دهنده عمق مظلومیت ائمه اطهار (ع) و کینه وهابیت از شیعیان است، افزود: عمل غیرانسانی تخریب قبرستان بقیع را در هشتم شوال 1344 انجام دادند که در جریان این حرکت وحشیانه، بارگاه چهار امام و دیگر بناهایی که بر قبور بقیع بنا شده بود با خاک یکسان شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تصریح کرد: قبور مطهر ائمه اطهار (ع) در قلب تک‌تک انسان‌های حقیقت‌جو و آزاده‌ای قرار دارد که سیر الی‌الله را طی می‌کنند.

وی با محکوم کردن اقدام وهابیون در تخریب بقیع گفت: این گروه از افراد به فتنه‌گری و تخریب نماد اعتقادی و باورهای دینی مسلمانان پرداختند تا به اهداف شوم خود دست یابند.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه در مازندران با بیان اینکه تخریب بقیع از سوی وهابیت لکه ننگی ابدی بر پیشانی آنها خواهد بود، افزود: به طور حتم عاملان این بی‌حرمتی به عذاب‌ الهی گرفتار خواهند شد.

وی ادامه داد: وهابیت به عنوان ولد نامشروع استکبار و استعمار با توسل به افراطی‌گری و انحرافات فکری بزرگ‌ترین هدف خود را ایجاد شکاف و اختلاف در جامعه اسلامی از طریق مقابله با مذهب قرار داده و با تخریب بقاع متبرکه بقیع در مدینه داغ بزرگی بر قلب ملت مسلمان گذاشت.

شکریان، ریشه‌های این تنزل فکری را افکار استکباری انگلیس اعلام کرد و گفت: انگلیس خبیث و استعمارگر بعد از ناکامی در جهان تشیع و اسلام با علم کردن چنین فرقه‌هایی می‌کوشد به هویت و قوام اسلام و شیعیان ضربه بزند و به همین دلیل این گروه را در وسط میدان قرار داده است.

وی تصریح کرد: وهابی‌ها باید بدانند که محبت و ارادت اهل بیت(ع) در دل مسلمانان به‌ویژه شیعیان موج می‌زند و هر سالی که از قیام امام حسین(ع) می‌گذرد بر اشتیاق محبان اهل بیت و کربلا افزوده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه وهابیت تنها با شیعه و سنی‌ها مخالفت نمی‌کنند؛ بلکه با همه فرق اسلامی سر دشمنی را باز کردند و سعی می‌کنند به این طریق مسلمانان را آزرده خاطر کنند، گفت: تخریب بقیع از سوی گروه‌های وهابی نشان می‌دهد که این گروه راه جاهلانه و شرک‌آلود خود را طی می‌کنند و هرگز از مسیر منحرف خود قصد بازگشت ندارند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، در پایان وهابیت را دست‌پرورده سعودی‌ها و استعمار پیر انگلیس معرفی کرد و اظهار کرد: امروز آنچه در سوریه، پاکستان، افغانستان و عراق می‌گذرد شیطنت استکبار و خیانت وهابیت است که تنها می‌کوشند با اختلاف و تفرقه میان شیعه و سنی، حکومت را در دست بگیرند.