جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تحویل کلید 150واحد خانه به محرومان مازندران در هفته بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

تحویل کلید 150واحد خانه به محرومان مازندران در هفته بسیج

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مازندران از افتتاح طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج استان با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت:همزمان با هفته بسیج 150 واحد خانه به محرومان استان تحویل می شود.

تحویل کلید 150واحد خانه به محرومان مازندران در هفته بسیج

غلامرضا شریعتی روز شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های هفته بسیج سازمان بسیج سازندگی استان زمان سفر سردار جعفری را شنبه آینده ششم آذر ماه اعلام کرد و افزود: برای ساخت این واحد ها 60 میلیارد ریال هزینه شده است که 15 میلیارد ریال آن را خیران و بقیه را کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین کرده است.
سی ام آبان تا ششم آذر هفته بسیج نامگذاری شده است.
وی با اظهار اینکه تا پایان امسال 100واحد مسکونی دیگر به محرومان استان از گلوگاه تا رامسر تحویل می شود، افزود : در ساخت خانه برای محرومان در مازندران رقمی برای کارگری این واحد ها هزینه نشده است ، چرا که بسیجیان به صورت رایگان در این طرح ها مشارکت کردند.
بر اساس آمارهای رسمی ، حدود 61 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران قرار دارند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی با نام بیمارستان ولایت را از دیگر برنامه های سفر فرمانده سپاه پاسداران به استان مازندران عنوان کرد.
شریعتی به افتتاح نمایشگاه توانمندی اقتصاد مقاومتی تولید کنندگان محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی مورد حمایت بسیج در پارک ملل ساری اشاره کرد و گفت: فرمانده سپاه در کنار مردم به نقش سازمان بسیج در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی بین خانواده های محروم اما توانمند استان آشنا می شوند.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران امسال سه هزارو 500شغل را در حوزه تولیدات محصولات کشاورزی و صنایع دستی ایجاد می کند، گفت: تاکنون یکهزارو 500نفر با دریافت 150میلیارد ریال تسهیلات ، مشغول به کار شدند.
وی با اشاره به اینکه آموزش و مقولات فرهنگی از دیگر ماموریت های سازمان بسیج سازندگی سپاه است، گفت: همسو با این ماموریت ، امسال 6هزار نفر از جوانان استان به صورت رایگان آموزش مهارت اشتغال و کارآفرینی را فرا می گیرند.
وی به انجام مشاوره شغلی و کارگاه آموزشی کار آفرینی در مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: اردوی جهادی در توانمند سازی افراد جامعه از دیگر اهداف سازمان بسیج سازندگی سپاه است.
شریعتی به انجام 750 واحد اردوی جهادی در سال جاری توسط سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران اشاره کرد و گفت: امروز بسیجیان زیادی متقاضی حضور در اردوهای جهادی هستند.
**حمایت سپاه از شکل گیری شرکت های پشتیبان تولید کنندگان مازندران
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران به وجود مشکلات بازار یابی و عرضه محصولات تولیدی و صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: سپاه در حمایت از تولید کنندگان طرح ایجاد شرکت های پشتیبان از تولید کنندگان را مطرح کرده است.
وی ادامه داد: در این راستا سپاه در حوزه اداری و تامین اعتبار از شرکت های پشتیبان تولید کنندگان حمایت می کند.
وی تصریح کرد: امروز بسیاری از تولید کنندگان استان مازندران از جمله ماهی ، مرغ، برنج، مرکبات، کیوی و گل و گیاه با مشکل فروش محصولات خود مواجه هستند.
وی توجه به صادرات و کمک به مصرف کنندگان در قالب کارت های اعتباری را از راهکار های برون رفت از مشکل بازار عرضه محصولات کشاورزی استان عنوان کرد.