جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تحولات کشورهای منطقه نتیجه نقشه های از پیش تعیین شده آمریکا و اسراییل است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحولات کشورهای منطقه نتیجه نقشه های از پیش تعیین شده آمریکا و اسراییل است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی در خطبه های نمازجمعه آمل اظهار کرد: هدف اصلی آمریکا و اسراییل ایجاد تفرقه میان مسلمان در کشورهای اسلامی است و با پشتیبانی تسلحیاتی و حمایت های عوامل درونی در کشورهای عربی اسلامی قصد تغییر حکومت ها و روی کارآمدن سیاستهای استکباری خود برای سلطه بر مسلمانان را دارند.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوی دیده بان حقوق بشر، بیش از 100 هزار نفر در سوریه در تحولات نابرابر در این کشور کشته شدند و تعدادآوارگان آن نیز به بیش از سه میلیون نفر رسیده است.

خطیب نماز جمعه آمل با بیان اینکه استکبار جهانی در تحولات سوریه رژیم های خودکامه عربستان و قطر را قربانی خود در این رخدادها اعلام می کنند، تصریح کرد: تاریخ به خوبی و گویا از بی کفایتی سران قطر و عربستان ثبت خواهد کرد و همه از طراحی ها ونقشه های پشت پرده آمریکا واسراییل در تحولات سوریه نیز مصر مطلع خواهند شد.

رحمانی ادامه داد: متاسفانه برخی از سران کشورهای مسلمان عربی اکنون مهره های مستقیم اسراییل هستند و ارتباط های مخفیانه و علنی آنان آشکارا صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه وحدت و اتحاد میان مسلمان حلقه مفقوده برای رهایی از زورگویی های استکبار در کشورهای منطقه خاورمیانه است، اضافه کرد: وحدت و اتحاد اسلامی در جمهوری اسلامی ایران بهترین الگو برای برون رفت از خوی استکبارستیزی غرب و نیز مقابله با توطئه های شوم آنان است.

امام جمعه آمل، از علمکرد دولت نهم و دهم تجلیل کرد و ادامه داد: دولت احمدی نژاد در هشت سال گذشته توفیق های خوبی داشته و دولت یازدهم هم با عملی کردن شعار خود در تلاش برای رفع مشکلات مردمی در جامعه باشد.

رحمانی، بر فعال تر شدن ستاد اجرایی امر به معروف ونهی از منکر تاکید کرد و یادآور شد: پوشش های جوانها باید متناسب با فرهنگ اجتماعی جامعه باشد و با افردی که در صدد حرمت شکستن هستند نیز به صورت جدی و زبانی برخورد شود.