جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تحلیل دشمن بعد از فتح خرمشهر درباره ایران تغییر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تحلیل دشمن بعد از فتح خرمشهر درباره ایران تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در دیدار با رزمندگان لشکر 25 کربلا مازندران در ساری اظهار داشت: سوم خرداد نه تنها یک روز تاریخی است بلکه یک فرهنگ تاریخی است.

وی تصریح کرد: فتح خرمشهر عملیات غرروآفرینی بود که سبب پیروزی‌های بعدی ما در دفاع مقدس شد و به دلیل این پیروزی باید شکر‌گزار خدا در این پیروزی ارزشمند باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به کارشکنی‌های که بنی‌صدر در زمان اشغال خرمشهر داشت، گفت: رزمندگان اسلام به کارشکنی‌های بنی‌صدر در داخل کشور توجه نکردند و برای پیروزی در این جنگ با تمام وجود جنگیدند.

وی با اشاره به رشادت‌های انجام شده در این جنگ نابرابر افزود: رزمندگان اسلام هدفشان از حضور پرشور در میدان‌های نبرد قرار دادن ایران بر بال فرشتگان بود.

طبرسی با اعلام اینکه رزمندگان برای مبارزه با دشمن با کمبود تجهیزات مواجه بودند، گفت: پیروزی رزمندگان در این جنگ بر اساس ایمان و عقیده‌ای بود که رزمندگان داشتند حاصل شد.

وی با اشاره به حمایت‌های که کشورهای متعدد از عراق در این‌ جنگ داشتند، ادامه داد: عراق از همه جوانب مورد حمایت کشورهای غربی بود و بهترین امکانات آن دوره در اختیار این دشمن قرار می‎گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران تاکید کرد: امام با تکیه به نیروی الهی فرمان مبارزه با دشمن را صادر کرد و در این جنگ تلاش داشت که اسلام ناب محمدی را از گزند دشمنان حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر کلید فتوحات است و بعد از فتح خرمشهر دشمن از خواب بیدار شد و تحلیل و دیدگاه‌های خویش را نسبت به کشور ما تغییر داد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه رزمندگان اسلام دین‌شان را به انقلاب ادا کردند، گفت: وظیفه کسانی که بعد از دفاع مقدس باقی ماندند بسیار سخت است و میراث‌داران جنگ باید از همه وجود برای حفظ و حراست انقلاب اسلامی ایران تلاش کنند.