سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

تحقق 300 میلیارد ریالی اعتبار توسعه فنی کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق 300 میلیارد ریالی اعتبار توسعه فنی کشاورزی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، سید علی اکبر طاهایی شامگاه چهارشنبه در آئین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در روستای آهنگرکلای بخش دابودشت اظهار داشت: آمل از شهرهای پیش‌رو در بخش کشاورزی و باغداری مازندران است.

وی افزود: این شهرستان برای نخستین‌بار در کشور سال گذشته توانست سومین مرحله برداشت برنج کشور را که از نوع طارم محلی بود به نام خود ثبت کند که این اتفاق نیز در سطح اراضی شالیزاری دابودشت انجام شد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در طرح توسعه کمک‌های فنی کشاورزی در سال گذشته 300 میلیارد ریال اعتبار برای مازندران امکان‌پذیر شد، تصریح کرد: البته در مازندران تسهیلاتی نیز در قالب کارگروه توسعه کشاورزی داشتیم که بیش از یک هزار و میلیارد ریال آن سال گذشته عملیاتی شد.

طاهایی با تأکید بر اینکه با تسهیلات کارمزد هفت درصد تعدادی از ماشین‌های دروگر برنج و بانک مکانیزه نشا فراهم شده است، یادآور شد: هم‌اکنون منتظر ابلاغ بودجه سال 92 استان هستیم تا با این بودجه نقشه راه حمایتی‌مان در سال جاری برای کشاورزان روشن شود.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه رویکرد و جهت‌گیری دولت حمایت از تولیدات داخلی است، عنوان کرد: هم‌اکنون تولید ما در بخش برنج پاسخگوی همه نیاز کشور نیست.

فرماندار آمل نیز در این مراسم با اشاره به اینکه 55 هزار هکتار مساحت زراعی و باغی در آمل وجود دارد، عنوان کرد: با تولید بیش از یک میلیون تن محصولات باغی و زارعی، آمل به عنوان قطب صنعت، صادرات و کشاورزی استان به حساب می‌آید.

یدالله اکبرزاده با اشاره به اینکه سرانه هر نفر در مصرف برنج 36 کیلوگرم است، بیان داشت: این شهرستان به تنهایی برنج مورد نیاز بیش از 4 میلیون ایرانی را تأمین می‌کند.