جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تحقق 100 درصدی اشتغال کمیته امداد در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق 100 درصدی اشتغال کمیته امداد در نکا

سید موسی عمادی در جلسه اشتغال کمیته امداد نکا در فرمانداری این شهرستان گفت: در سال گذشته براساس تعهد اعلام شده باید 700 اشتغال در نکا ایجاد شود که با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری بانک‌های عامل برای 723 نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی با اشاره به اینکه خوداشتغالی و مشاغل خانگی از طرح‌هایی است که مبدا آن کمیته امداد بوده، گفت: در سال جاری کانون مشاوره شغلی در کمیته امداد راه‌اندازی شده که این کانون در کشور تاکنون وجود نداشته است.

عمادی ادامه داد: این کانون برای مشاوره‌های شغلی کسانی که در این راستا فعالیت دارند، شکل گرفته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی نکا ابراز داشت: با توجه به تعهد ایجاد اشتغال در سال گذشته برای بیش از 700 نفر از افراد زیر پوشش در کمیته امداد نکا در بخش خوداشتغالی و مشاغل خانگی اشتغال ایجاد شده که این به معنای تحقق بیش از 100 درصدی از برنامه پیش‌بینی شده است.

معاون فرماندار شهرستان نکا نیز با تاکید بر ایجاد اشتغال برای افراد زیر پوشش کمیته امداد گفت: باید با ایجاد اشتغال برای این افراد در خودکفایی و کاهش بیکاری در جامعه اقدام کنیم.

نجات‌علی سلیمی عنوان کرد: دغدغه دوستان و بانکی‌ها در رابطه اشتغال مسئله معوقات است که اگر اشتغال ایجاد شود دغدغه‌ای در این رابطه وجود ندارد.

وی متذکر شد: مسئولان بانکی در مورد ضمانت‌ها با دقت وارد شوند و همچنین در گرفتن ضمانت نیز براساس دستورالعمل بانک مرکزی عمل کرده و از افراط و تفریط جلوگیری کنند.

سلیمی اذعان داشت: براساس اعلام بانک مرکزی برای دریافت وام زیر 10 میلیون تومان تنها یک ضامن لازم است که امیدواریم بانک‌ها با رعایت این مسئله در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری کمک کار ما در شهرستان باشند.