جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بالازدن آستین و عمل کردن است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بالازدن آستین و عمل کردن است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور با بیان اینکه خلاصه کردن موضوعات اقتصادی در شعار، بنر، همایش، پوستر و تراکت، کاری از پیش نمی‌برد، گفت: باید آستین را بالا زد و عمل کرد.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بالازدن آستین و عمل کردن است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری ارجمند صبح امروز در نخستین جلسه شورای فرهنگ در سال جدید، اظهار کرد: قوام احکام الهی، منوط به اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در قالب شعار سال، آموزه‌های دینی که باید در جامعه اسلامی رعایت شود را به صورت روزآمد، بیان می‌فرمایند و در واقع با شروع سال امر به معروف می‌کنند تا جامعه اسلامی در مسیر تعالی حرکت کند.

امام جمعه نور افزود: دانش و پژوهش از راهکارهای تحقق شعار سال است که مراکز علمی و دانشگاهی و افراد صاحب نظر باید با ارائه راهکارهای مناسب در تحقق شعار کمک کنند.

این مسئول بیان کرد: خلاصه کردن اقتصاد مقاومتی و دیگر موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... در شعار، بنر، همایش، پوستر و تراکت، کاری از پیش نمی‌برد، بلکه باید آستین را بالا زد و عمل کرد، همان گونه که مقام معظم رهبری بر دو کلمه اقدام و عمل تاکید فرمودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور، از مسئولان خواست به مسائل فرهنگی نیز اهتمام جدی داشته باشند و به دستورالعمل‌ها و نظرات اعلامی هم دقت و آن‌ها را اجرایی کنند.

امیری‌ارجمند افزود: برای پیشبرد هر کاری نیاز به تهیه طرح و نقشه راه است، بنابراین مسئولان و مدیران دستگاه‌ها برای اتخاذ هر تصمیمی ابتدا نقشه راه را ترسیم و با داشتن راهکار مناسب اجرایی در باره هر موضوع تصمیم بگیرند.

وی استفاده از فرصت‌ها را ضروری دانست و گفت: برای تبیین بعضی از موضوعات باید از فرصت منبرها، تریبون‌‍‌ها  و روحانیت استفاده شود که بهترین زمان نیز روزهای محرم و صفر و ماه مبارک رمضان است.

شهردار شهر ساحلی نور در این جلسه با اشاره به اقدامات فرهنگی ـ تبلیغی در تحقق شعار سال، اظهار کرد: شهرداری نور معتقد است از ظرفیت‌های بومی و محلی خود به ویژه بزرگ‌ترین پارک جنگلی خاورمیانه که در این شهر قرار دارد، باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

سیدصابر سجادی افزود: برای این منظور نیاز است این پارک به صورت بلندمدت در اختیار شهرداری نور قرار گیرد تا با بهره‌گیری از بخش خصوصی و برنامه‌ریزی جدی، ضمن اشتغالزایی، حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست که خود نیز به اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند، کار اساسی در تحقق شعار سال در این شهرستان صورت گیرد.

وی استفاده از ظرفیت ساحل و خیابان ساحلی در راستای اقتصاد مقاومتی را غنیمت شمرد و گفت: خیابان ساحلی در حال اجرا در ساحل شهر نور ضمن صیانت از حریم دریا با ایجاد فضای گردشگری ساحلی، اسکله و ... در طول 11 کیلومتر از سواحل این شهر می‌تواند به اقتصاد مقاومتی و آنچه در آن نهفته است، از جمله اشتغال، کاهش بیکاری، معیشت مردم و... کمک کرد.