جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی است

حجت الاسلام ˈ محمود مشایخ ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی افزود: عزت، اقتدار و استقلال انقلاب اسلامی با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی افزایش خواهد یافت و در مقابل دشمن نیز با اشاعه فرهنگ مصرف تولیدات خارجی درجامعه به دنبال ضربه زدن به آن است.

وی خواستار حمایت همه جانبه مسوولان و مردم از تولیدات داخلی شد و تصریح کرد: باید با سرمایه گذاری بیشتر در این بخش همراه با ارتقای کیفیت محصولات و توجه ویژه مردم در مصرف تولیدات داخلی و دوری از واردات کالاهای لوکس رونق روز افزون اقتصاد کشور را رقم بزنیم.

وی با اشاره به نقش فرهنگ در پیشرفت کشور گفت: فرهنگ سالم برای سلامت و پیشرفت یک جامعه حیاتی و ضروری است و با فرهنگ سازی مناسب در الگوی مصرف و احترام به قوانین در جامعه می توانیم علاوه بر تقویت فرهنگی در حوزه اقتصادی نیز تاثیر گذار باشیم.

مشایخ حضور گردشگران در منطقه را هم یک فرصت و هم یک تهدید دانست و اظهار داشت: با رعایت قوانین و اجرای برنامه های مطلوب قادر خواهیم بود این تهدیدها را به فرصت خوب برای میهمان و میزبان تبدیل کنیم.

امام جمعه نوشهر با اشاره به دهه فاطمیه افزود: فاطمه زهرا(س) نه تنها الگو برای همه آزادگان جهان است بلکه الگوی نمونه یک زن در ایفای نقش و مسوولیت مهم همسرداری و فرزند داری برای زنان مسلمان به ویژه شیعیان می باشد.